Xbox Scarlett, dahili bir fizik motoru ile gelebilir

Bu sayede oyun geliştiricileri, oyunlarını çok daha farklı seviyelere taşıyabilecek.

Yeni nesil konsollar hakkında aldığımız haberlerin sayısı her geçen gün fazlalaşıyor. Bu yüzden de oyuncuların yeni nesle karşı heyecanı artıyor. Bugün sizlere sunacağımız haber de o heyecanı arttıracak seviyede; bir YouTube içerik üreticisi, ortaya ilginç bir rapor attı ve bu raporda, Xbox Scarlett konsollarının dahili bir fizik motoru bulunduracağının patenti bulunuyordu.

Xbox

Xbox Scarlett, oyun geliştiricilerine bu şekilde büyük bir kolaylık sağlayabilir

Bahsetmiş olduğumuz keşfe göre yeni nesil Xbox konsolları; eğer patentte göründüğü gibi karşımıza çıkacaksa, video oyunları için bir fizik motoru barındıracak demektir ve bu sayede de oyunların üzerinden büyük bir yük kalkar. Geliştirici ekipler; performansa ve grafiklere daha fazla zaman ayırabilir ve daha yetenekli, daha kreatif geliştiriciler, bu dahili fizik motoru ile daha farklı olanakları aktif hale getirebilir.

Bahsetmiş olduğumuz patente bakacak olursak, Xbox Scarlett ailesindeki iki konsolun, teknik özelliklerini de az çok tahmin edebiliriz. Mesela, sadece dijital video oyunlarını çalıştıracak olan yeni nesil Xbox Lockhart konsolu; 8 çekirdekli bir işlemci ile, özel bir NAVI temelli, 4+ Teraflop ekran kartı ile, 12 GB büyüklüğündeki bir GDDR6 RAM ile ve tabii ki 1 TB büyüklüğündeki SSD ile karşımıza çıkabilir.

Klasik bir ev konsolu olacak olan Xbox Anaconda ise; 8 çekirdekli bir işlemci ile ve özel, NAVI temelli bir 12+ Teraflop gücündeki ekran kartı ile karşımıza çıkabilir. Bu güçlü konsolun RAM tipi ve büyüklüğü ise muhtemelen 16 GB ve GDDR6 olacak. Bu konsolda da 1 TB büyüklüğünde bir SSD bulunacak.

Kurucu

Yorumlar

avatar
  Abone Ol  
Bildir