Xbox One konsol ailesinde bulunan tüm cihazlara gelecek olan Mayıs 2018 güncellemesinin tüm detayları, Microsoft ekibi tarafından bugün açıklandı. Ekipten yapılan ilk yenilik, 120 Hz televizyon veya monitör sahiplerini çok sevindirecek çünkü Mayıs 2018 güncellemesi ardından Xbox One konsol ailesine 120 Hz desteği gelecek. Bu özellik hem 1440p, hem de 1080p destekli ekranlara sunulacak. Tabii konsollara gelecek olan tek yeni özellik bu da olmayacak.

Xbox One

Xbox One başka hangi özelliklere kavuşacak?

120 Hz desteği ardından oyuncular, grup desteğine de kavuşacak. Artık oyuncular, konsollarındaki uygulamaları veya video oyunlarını gruplara ayırabilecek ve bu gruplar belli başlı yerlere pinlenebilecek. Bu şekilde hızlıca ulaşmak istediğiniz bir grup oyuna veya uygulamaya daha hızlı şekilde erişim sağlayabileceksiniz.

Tüm bunların haricinde, artık konsol üzerinde bir video oyunundan görsel aldığınız an, o görseli kesme işlemi orada hemen yapabileceksiniz. Ayrıca uygulamayı kapatmanız filan gerekmeyecek. Daha hızlı ve pratik olabileceksiniz.

Mayıs 2018 güncellemesi ile konsola bazı küçük özellikler de eklenecek. Microsoft ekibinin söylediğine göre aileler artık daha rahat bir şekilde konsollardaki olayları takip edebilecek. Ayrıca Xbox Accessories uygulaması da güncellenecek ve modern bir hal alacak. Son olarak bir de, konsola grup özelliğinin eklenmesi ile birlikte kontrolcü üzerinde bazı tuş değişiklikleri gerçekleştirilecek.

Bu güncellemenin henüz ne zaman konsollara geleceği bilinmiyor ama doğal olarak Mayıs 2018 içerisinde indirilmeye açılacaktır. Ekibin geçmişte yayımladığı güncellemelere bakarsak, konsollar için Mayıs 2018 güncellemesi muhtemelen o ayın ilk veya ikinci haftasında gerçekleşir.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster