Büyük bir merakla beklenen, beklentiyi yüksek tutan ve çıkışıyla eleştiri oklarını üzerinde toplayan oyunlardan birisi de No Man’s Sky idi. Eleştirilerin en büyük odak noktası ise verilen sözlerin ve vaatlerin yerine getirilmemesinden kaynaklanıyordu. Zaman içerisinde çıkartılan güncellemeler vasıtasıyla, Sean Murray önderliğindeki geliştirici ekip Hello Games, verilen sözleri yerine getirmeyi sürdürdü. Haberimizde ise bu oyunun, artık tamamlandığını gösteren en büyük güncellemesi NEXT ile birlikte gelecek olan Xbox One sürümü için çıkış tarihini vereceğiz. Çıkış tarihini ve Xbox One için çıkacak sürümün detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

No Man's Sky, Xbox One sürümünün çıkış tarihi açıklandı

Son gelişmelere göre dağıtıcı firma 505 Games ile Hello Games arasında Mart 2018 sonlarında bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşmaya göre dünya çapındaki perakende mağazalarda, No Man’s Sky oyununun Xbox One platformuna gelecek olan sürümü, bu ortaklıkla gerçekleşecek. Açıklamalara göre bir de Xbox One sürümü için çıkış tarihi verildi. Bu bilgilere göre oyun, Xbox One platformu için 29 Haziran 2018 tarihinde piyasaya sürülmüş olacak. Bu bilgiyi de oyunun satışının yapılacağı Amazon İtalya tarafından hazırlanan satış sayfası aracılığıyla görüyoruz.

No Man’s Sky, en güçlü haliyle geliyor

No Man’s Sky oyununun Xbox One sürümünde ne gibi bir farklılıklar olacak diye sorarsak, öncelikle gelecek güncellemelerin tamamını barındıracağını söyleyebiliriz. Bir başka deyişle Xbox One platformu kullanıcıları, PC ve PlayStation 4 kullanıcıları gibi tamamlanmamış bir oyundan ziyade, dolu dolu içerikle karşılaşacaklar. Bununla birlikte yeni çıkacak sürümün HDR desteğinin olacağı ve Xbox One X cihazlar için 4K çözünürlük sunacağı açıklanmıştı.

Tüm bu açıklamalara ek olarak, No Man’s Sky için gelecek dördüncü ve en büyük güncelleme olan NEXT, oyunun Xbox One sürümüne dahil edilmiş olacak. Gelen son büyük güncelleme olan Atlas Rises ile oyuna 30 saatlik bir hikaye modu, çok oyunculu mod, görsel farklılıklar gibi katkıların sağlandığını hatırlatalım. Oyunun geliştirici ekibi tarafından; NEXT güncellemesiyle, çok daha büyük yeniliklerin ve eklentilerin geleceğinin bildirildiğini de ekleyelim. Uzun lafın kısası; Xbox One kullanıcılarına, içerik yetersizliğinden dolayı eleştirecekleri bir oyun yerine, dolu dolu bir uzay macerası sunulacak gibi görünüyor.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster