Video oyunları için gerçekleştirilen ücretsiz hafta sonu etkinliklerini biliyorsunuzdur. Bir oyun, o hafta sonu, 3 veya 4 gün boyunca ücretsiz olarak denenir, beğenildiği takdirde de indirimli fiyatlarla satılır. Bunun iki avantajı vardır ki bir tanesi demo sürümleri kadar kısıtlı değillerdir. Hafta sonu boyunca genellikle istenildiği kadar oynanabilirler. Diğeri ise, ücretsiz hafta sonu etkinliklerindeki oyun içi ilerlemenin kaydedilerek, tam sürüm alındığında aktarılabilmesidir. Bir de son dönemde oldukça popüler olan abonelik sistemleri vardır ki büyük avantajları beraberinde getirir. Haberimizde de bu saydığımız iki avantajın bir araya gelmesini göreceğiz. Xbox Live Gold aboneleri için Just Cause 3 oyununa dair ücretsiz hafta sonu etkinliği şansının detaylarını öğrenmek için, haberimizin devamına göz atabilirsiniz.

Xbox Live Gold abonelerine Just Cause 3 sürprizi geliyor

Yukarıda avantajlarından bahsettiğimiz ücretsiz hafta sonu etkinliğinin 3 Mayıs 2018 tarihinde başlayacağını öncelikle belirtelim. Xbox Live Gold abonelerine özel olarak sunulan bu etkinlik sayesinde, dileyen aboneler, Just Cause 3 oyununu, hafta sonu boyunca deneyebilirler. Yukarıda söylediğimiz üzere 3 Mayıs 2018 tarihinde başlayacak olan etkinliğin, 6 Mayıs 2018 tarihine kadar süreceğini de söylemeden geçmeyelim. Eğer bu tarihler arasında dilerseniz, Xbox Live Gold abonesiyseniz, bu fırsatı kaçırmamanızı öneriyoruz.

Just Cause 3 için hem deneme, hem de satın almada büyük fırsatlar var

Peki, deneme yapacağımız Just Cause 3 oyununu merak edip denemek için nasıl sebeplerimiz var dersek, birkaç neden sayabiliriz. Bir kere; açık dünyada aksiyonu ve adrenalini sonuna kadar hissedeceğimiz 400 kilometre karelik bir alanda sahip olacağız. Tüm bu alanı eğlenceli dinamikler ve etkileyici grafikler eşliğinde yaşayacağız. Hepsinden daha önemlisiyse özgürlük hissini sonuna kadar hissedecek olmamızdır. Oyunculara diledikleri kadar patlatma, kırma, dökme özgürlüğü sunan oyuna bir şans verilmesi, pek bir şey kaybettirmeyecektir.

Ücretsiz hafta sonu etkinliği süresince, oyunu oynayıp beğenen ve satın almak isteyen oyuncular için de bir fırsat bulunuyor. Just Cause 3, süreç boyunca yüzde 80’lik bir indirimle satış listelerinde yer alacak. Oyunun eklenti paketleriyle birlikte fiyatının da yüzde 75’lik bir indirime tabii tutulduğunu hatırlatalım. Hem denemek hem de satın almak için oldukça uygun bir fırsatın, kısıtlı bir süre içerisinde bulunduğunun altınız çizerek, oyuna Microsoft Store üzerinden ulaşabileceğini ekleyelim.