Reddit üzerinde ortaya çıkan yeni raporlara göre Xbox Game Pass sisteminin ve muhtemelen Xbox Live Gold sisteminin abonelik fiyatları, Avrupa ülkelerinde yükseliyor. Dediğimiz gibi bu durumun ilk işaretleri Reddit üzerinde çıktı çünkü bir oyuncu, Xbox sistemi içerisinde bir mesaj aldı. Bu mesajda, bahsi geçen sistemin abonelik fiyatının yükseleceğinden bahsediliyordu. Buna karşılık, fiyatın ne kadar yükseleceği söylenmiyordu. Reddit kullanıcısının bu görüntüleri paylaşması ardından da başka oyuncular ortaya çıktı, farklı bilgiler vermeye başladı.

Xbox Game Pass

Aynı Reddit gönderisinde ortaya çıkan diğer oyunculara göre abonelik sistemlerinin fiyatları, kendileri için halihazırda yükseldi. Mesela Polonyalı bir oyuncunun dediğine göre Xbox Game Pass abonelik fiyatı 30 PLN’den 40 PLN’e yükseldi. Yani orijinal fiyat 9 Dolar idi. Yükseltilmiş fiyat ise 11 Dolar oldu. Benzer yorumlar İsveç gibi ülkelerden gelirken, bizim ülkemizde ve İngiltere gibi ülkelerde şimdilik herhangi bir fiyat yükselişi görünmüyor. Zaten bu konuyu Reddit üzerine taşıyan oyuncuya gönderilen mesajda da, fiyatların 1 Haziran 2018 tarihinde yükseleceği belirtiliyordu. Bazı ülkelerde şimdiden yükselmiş olup, bazılarında henüz yükselmemiş olması oldukça ilginç görünüyor.

Xbox Game Pass şu an sadece 1 TL

Şu an Xbox Game Pass sistemi ülkemizde 29 TL abonelik fiyatına sahip. Bu fiyat, aylık ve standart olarak görünüyor. Tabii şu an Xbox Store üzerinde büyük bir indirim bulunuyor ve bu indirim sayesinde abonelik sadece 1 TL olarak görünüyor. Eğer sizler de bu sistemi denemek istiyorsanız, 1 TL gerçekten çok uygun bir bedel. Özellikle sistemin içerisinde Sea of Thieves gibi yeni video oyunlarının da bulunduğunu ve 22 Mayıs 2018 tarihinde de State of Decay 2 oyununun ekleneceğini düşünürsek, 1 TL gerçekten bedava.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster