Xbox Game Pass için UFC 4 ve daha fazla oyun geliyor

Xbox Game Pass sisteminden kaldırılacak olan oyunlar ve daha fazlası da açıklandı.

Xbox Wire üzerinden yapılan yeni bir açıklama sayesinde Temmuz 2021’in ilk yarısında Xbox Game Pass sistemine eklenecek olan yeni video oyunlarını öğrenmiş olduk. Anladığımız kadarıyla ilk oyunlar, 8 Temmuz 2021 tarihinde sisteme gelecek. Bu oyunlar da bulut için Dragon Quest Builders 2; bulut, konsol ve PC için Tropico 6; konsol için EA Play dahilinde UFC 4 olacak. 15 Temmuz 2021 tarihinde ise bulut, konsol ve PC için Bloodroots; bulut, konsol ve PC için Farming Simulator 19; bulut için The Medium oyununu göreceğiz. Bulut, konsol ve PC için Going Under ile Xbox Cloud Gaming (Beta) da PC ile Apple temelli cihazlarda çıkışını çoktan gerçekleştirdi bile.

Xbox Game Pass sisteminde yer alan oyunlarda da yenilikler yaşandı. Mesela, A Plague Tale: Innocence için yeni nesil güncellemesi çıktı; Astroneer için Jet Powered güncellemesi geldi; Black Desert için Corsair isimli yeni bir karakter sınıfı eklendi; Destiny 2 için Solstice of Heroes etkinliği başladı; Doom Eternal için yeni nesil güncellemesi sunuldu; Gears 5 için Operation 7 dönemi başlatıldı; Grounded için Shroom and Doom güncellemesi çıktı; Greedfall için yeni nesil desteği eklendi; Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununun yeni sezonu başladı; Zombie Army 4: Dead War için Abaddon Asylum geldi ve Fallout 76 için Steel Reign güncellemesi sunuldu.

Xbox Game Pass Ultimate Perks tarafında da bazı hareketlilikler oldu. Mesela, bu sisteme abone olan oyuncular, Perk olarak Space Jam: A New Legacy The Game oyununu erkenden oynama şansına şu anda sahip. Ayrıca, Black Desert oyununda da oyuncuları Special Gift Bundle isimli bir hediye bekliyor. Apex Legends için de Protocol 3 Weapon Charm sunuluyor. World of Warships: Legends oyununda da Navy of the Realm hediye ediliyor. Xbox Game Pass Quests tarafında ise oyunculardan Grand Theft Auto V oyununda 5 adet araba çalmaları, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununda antrenman yapmaları ve Grounded oyununda bir başarım kazanmaları isteniyor.

Xbox Game Pass sisteminden ayrılacak olan video oyunlarını da unutmamak lazım. Yapılan açıklamalara bakacak olursak, 14 Temmuz 2021 tarihinde EA Play sisteminden UFC ve UFC 2 oyunları konsollar için kaldırılacak. Doğal olarak bu oyunlar, Microsoft şirketinin abonelik sisteminde de yer alamayacak. 15 Temmuz 2021 tarihinde ise PC için Endless Space 2; PC için Downwell; bulut, konsol ve PC için CrossCode oyunları bahsi geçen abonelik sisteminden kaldırılacak. Yani, bu oyunlar, sisteme tekrar eklenene kadar oyuncular tarafından oynanamayacak. Kendilerini oynayabilmek için tek şansınız, onları direkt olarak satın almak olacak.

Xbox Game Pass için UFC 4 ve daha fazla oyun geliyor

Xbox Game Pass için bazı sürprizler hazırlanıyor olabilir

Haberimizin en başında da söylediğimiz gibi Microsoft ve Xbox, sadece Temmuz 2021’in ilk yarısında Xbox Game Pass sistemine eklenecek olan video oyunlarını açıkladı. Yalnız, Xbox Güney Afrika tarafından yapılan bir paylaşımda, Temmuz 2021’in ikinci yarısına ait iki farklı video oyunu da görünüyordu. Bu oyunlar da 22 Temmuz 2021 için Last Stop ve 29 Temmuz 2021 için The Forgotten City oyunlarıydı. İki video oyunu da oyuncular tarafından merakla bekleniyor ve kendilerini Xbox Game Pass gibi bir abonelik sisteminde görmek, oyuncuları mutlaka sevindirecektir. Yine de resmi bir açıklamayı beklemenizi öneriyoruz.