A Plague Tale: Innocence, Temmuz 2021’de PlayStation Plus ile verilebilir

Bu sırada, Death Stranding: Director’s Cut oyunu da PlayStation 5 için derecelendirildi.

Geride bıraktığımız haftalar içerisinde E3 2021 etkinlikleri gerçekleştirildi. Yalnız, bu etkinliklerden önce tanınmayan bir isim, gösterilecek olan tüm oyunları sızdırmıştı. Etkinlikler geldi, geçti ve bu kişi tarafından ortaya atılan söylentilerin neredeyse tamamı doğru çıktı. Neredeyse tamamı diyoruz; gerçekleşmeyen tek bir söylenti kaldı. O da A Plague Tale: Innocence oyununun Temmuz 2021 içerisinde PlayStation Plus ile ücretsiz bir şekilde verilecek olması. Malum, E3 2021 sırasında bu oyun için bir devam ürünü duyurulmuştu. Ayrıca, orijinal oyun için yeni nesil desteği de gösterilmişti. Bu yeni nesil desteği ücretsiz bir şekilde oyunculara sunulacaktı.

A Plague Tale: Innocence, halihazırda Xbox Game Pass sistemi içerisinde bulunuyor ve yeni nesil desteği 13 Temmuz 2021 tarihinde geldiği zaman Xbox Series X/S konsolu sahipleri, Xbox Game Pass aracılığı ile bu yeni güncellemeyi deneyimleyebilecekler. Bunun üzerine, oyunun dağıtımcı şirketi aynı fırsatı belli ki PlayStation sahipleri için de verecek. Eğer ortaya atılan bu söylenti de doğruysa, PlayStation Plus ile Temmuz 2021 içerisinde ücretsiz olarak verilecek olan oyunlardan bir tanesi, A Plague Tale: Innocence olacak. Oyuncular, bu oyunun eski nesil sürümünü kütüphanelerine ekleyecek ve ardından da yeni nesil güncellemesini ücretsiz olarak alabilecek.

A Plague Tale: Innocence

Death Stranding: Director’s Cut, bir kere daha karşımıza çıktı

E3 2021 sırasında gösterilmiş olan video oyunlarından bir diğeri ise Death Stranding: Director’s Cut idi. Bu oyun, sunum sırasında PlayStation 5 için kısa bir şekilde gösterilmişti. Ardından da oyunun, daha geniş bir şekilde, Sony Interactive Entertainment tarafından gerçekleştirilecek bir etkinlik sırasında gösterileceği belirtilmişti. Hatta bu etkinliğin birkaç hafta içerisinde yapılacağı da söylenmişti. Şimdi ise bunun bir işareti olarak Death Stranding: Director’s Cut, PlayStation 5 için derecelendirildi. Bu da demek oluyor ki şirket, oyunun gösterimi ve çıkışı için hazırlık yapıyor. Ayrıca, PlayStation 4 için herhangi bir derecelendirilme bulunmuyor.

Death Stranding, orijinal olarak sadece PlayStation 4 için piyasaya sürülmüştü. Bir süre sonra bu oyun, PC için de çıkmıştı. Şimdi ise Death Stranding: Director’s Cut, kısmen aynı rotayı izleyecek gibi görünüyor. Yani, bu yenilenmiş oyunu sadece PlayStation 5 konsolunda göreceğiz ve 6, 9 veya 12 ay sonra oyun, PC için de tekrardan çıkışını gerçekleştirecek. Oyun, muhtemelen görsel ve performans olarak iyileştirilmiş olacağı için PlayStation 4 konsolunu es geçebilir. Death Stranding: Director’s Cut oyununun tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceğini bilmiyoruz ama kendisini büyük bir merakla bekliyoruz.