Microsoft ile Hideo Kojima arasındaki anlaşma yepyeni bir boyuta geçmiş olabilir

Microsoft ayrıca AT&T şirketinden önemli bir teknolojiyi satın aldı.

Oyuncuların karşısına en son Death Stranding ile çıkmış olan Hideo Kojima, söylentilere göre bir süredir yeni oyunu için Microsoft ve Xbox ile çalışıyor. Bu efsanevi oyun geliştiricisi, kreatif gücünü en iyi şekilde kullanabilmek için Microsoft şirketinin bulut teknolojisini arkasına almayı planlıyor ve bu şartlar altında yeni oyununu geliştirmek istiyor. Şimdi ise bu söylentilerin devamı gerçekleşti; ortaya atılan yeni bir rapora göre Microsoft ile Hideo Kojima arasındaki anlaşma, önemli bir kilometre taşına ulaştı. Detaylıca söylemek gerekirse, iki taraf da temelde anlaştı ve şimdi avukatlar, kontratlardaki detaylarla ilgileniyor.

Hideo Kojima

Tüm bunlar yaşanırken, Microsoft şirketi de bulut teknolojisini geliştirmeye devam ediyor. Birkaç senedir Microsoft Azure için AT&T ile çalışan bu şirket, şimdi de anlaşmalarını yenilediğini açıkladı ve bunun üzerine, AT&T şirketinin önemli bir bulut teknolojisini de satın aldı. Satın alınan teknolojinin adı Network Cloud Platform ve AT&T, bu teknolojiyi daha önce 5G için kullanıyordu. Şimdi de aslında kullanılmaya devam edilecek ama Network Cloud Platform, Microsoft Azure teknolojisinden destek alacak. Ayrıca, bu teknoloji üzerinde çalışan herkes de artık Microsoft için görev alacak gibi görünüyor.

Bu sırada, Microsoft şirketinin kendi çalışanlarını daha yakından kontrol etmesi gerekiyor olabilir; ortaya çıkan yeni bir habere göre Microsoft şirketinin bir mühendisi, Xbox için üretilen hediye kartlarını Bitcoin için satarak 10 milyon dolar elde etti, yakalandı ve hapse atıldı. Kendisine öncelikle 9 senelik bir hapis cezası ve neredeyse 9 milyon dolarlık bir para cezası verildi. Peki, yaşanan tüm bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Microsoft şirketinin Hideo Kojima ile anlaşma ihtimali, AT&T tarafından önemli bir teknolojinin satın alınması ve tabii ki 10 milyon dolarlık bir soygunun gerçekleştirilmiş olması olayları yaşandı.