Microsoft cephesinin 2017 senesinde hızlandırmaya başladığı video oyunları sektörü atılımlarının, 2018 senesi ve ilerisinde süreceği sinyallerini sürekli alıyorduk. Gerek Microsoft yöneticileri vasıtasıyla, gerekse gelen yeni haberler ve söylentiler yoluyla, bu sinyallerin doğruluğuna dair fikirler edinilebiliyordu. Yine Microsoft yöneticileri tarafından sıklıkla dile getirilen ve büyük ses getireceği ifade edilen E3 2018 etkinliklerinin, bu konudaki önemli adımlardan bir tanesi olacağı görüşü hakim olmuştu. Dünyanın en büyük video oyunu fuarı bir hayli yaklaşırken, Xbox ekibinin hazırladığı etkinlikler ve bunların hangi tarihlerde yapacağı hakkında açıklamalar geldi.

Xbox E3 2018 etkinlik programı ve detayları açıklandı

10 Haziran 2018 tarihinde, bölgesel Pasifik saati dilimine göre 16:00’da başlayacak olan Xbox ekibinin E3 2018 konferansının büyük ses getireceğinin söylendiğini belirtmiştik. Bu tarih yaklaştıkça, gelen bazı söylentilerin de artmasıyla, oluşan heyecanın arttığını söyleyebiliriz. Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda; AAA seviyesindeki video oyunlarına dair videoların gösterilmesiyle birlikte bir çok sürpriz duyurunun yapılacağı da belirtiliyor. Bu kapsamda bazı yüksek beklentili video oyunlarının reklam haklarının, Microsoft tarafından alındığını biliyoruz. Şirketin amacının, büyük ihtimalle; Sony gibi ses getiren bir tanıtım konferansı gerçekleştirmek olacağı da zaten tahmin ediliyor.

Xbox, E3 2018 ile ses getirecek gibi görünüyor

E3 2018 konferansını bekleyenler için ayrıca bir sevindirici haber verebiliriz. Bu konferans ve E3 2018 kapsamında gerçekleştirilecek Xbox etkinliklerinin tamamı, Xbox Mixer sayfasından takip edilebilecek. Ayrıca bu etkinliklerin Mixer üzerinden 6 farklı dili destekleyeceğini de belirtelim. Dileyenler; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce olarak, bu etkinliklerin görüntülerini canlı olarak takip edebilecekler. Mixer uygulamasının Windows 10 ve Xbox One platformlarında yüklenebilir olarak çalıştığını da hatırlatalım.

Microsoft’un yayın etkinliği olan ve bir televizyon programı kalitesiyle sunulan Inside Xbox programının, E3 2018 süresince yayın yapacağı da belirtildi. Program yayını 11 Haziran 2018 tarihinde, yerel saate göre 15:00’de başlayacak; özel duyurular, video oyunları demoları, röportajlar ve çok daha fazla içerik sunacak. Ayrıca takip eden günlerde de Mixer üzerinden canlı yayınlar yapılacak. Öte yandan; E3 2018 konferansına katılma şansının bulunduğunu ve E3 2018 süresince Xbox Fun Fest etkinliklerinin yapılacağını hatırlatalım. Çekilişlerle bir çok sürpriz etkinliğin yapılacağı etkinlik programlarına, meraklı oyuncular katılabilirler. Bu etkinliğe katılmak ve sürprizlere ulaşmak için başvuru yapmanın ve elektronik postaları takip etmenin yeterli olacağı da açıklamalarda yer alıyor.

Etiketler:

,