Call of Duty: Warzone – Kırmızı kapılar nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır?

Call of Duty: Warzone oyununun yeni ışınlanma sistemi ile tanışın.

Oyuncular tarafından severek oynanan Battle Royale oyunlarından biri olan Call of Duty: Warzone, dördüncü sezonu içerisinde yeni bir özelliğe kavuştu. Bu özelliğin adı oyun içerisinde Red Door olarak geçiyor ve Türkçe olarak da kendilerini Kırmızı Kapı olarak adlandırabiliriz. Peki, bu kapılar tam olarak nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? İşte tüm bu sorular için en iyi cevapları, sizler için hazırladığımız bu rehber yazımızda vermeye gayret edeceğiz. Bu sayede bahsi geçen oyunun en yeni özelliğini, en iyi şekilde öğrenebilirsiniz.


Call of Duty: Black Ops Cold War için internet sitemizde farklı rehberler de bulunuyor. Bu rehberlerden bazılarını hemen aşağıdaki maddelerimizden, tamamını ise bu kategorimizden görebilirsiniz.


Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone oyununun bu yeni özelliği nerelerde bulunur?

Call of Duty: Warzone oyununa eklenen yeni Kırmızı Kapı sistemi aslında oldukça tanıdık. Önceki sezonlardaki metro sistemi gibi bu yeni kapıları kullanarak, haritanın çeşitli noktalarına ışınlanabiliyorsunuz. Bu sırada oldukça yüksek seviyeli ganimetler de toplayabiliyorsunuz. Yalnız, kapılar sadece oyunun haritasındaki yeni noktalarda ortaya çıkıyor. Yani; Stadium, Salt Mines, Summit, Old Mine, Factory, Standoff ve Nakatomi Plaza bölgelerine yolculuk etmeniz gerekiyor Kırmızı Kapı sistemini kullanabilmek için.

Kırmızı Kapı; her zaman, her yerde ortaya çıkmayabilir. Mesela, oynadığınız bir maçta Summit içerisinde ışınlanma kapısı görürseniz, bir sonraki karşılaşmada aynı yerde kapıyı göremeyebilirsiniz. Kapılar, dinamik olarak yer değiştiriyor ve bu yüzden de oyuncuların haritayı keşfetmesini sağlıyor. Ayrıca, bu tip kapılara yaklaştığınız zaman bir uğultu da duyabiliyorsunuz. Bu sayede, kapıları göremeseniz bile yakında olduklarını duyabilirsiniz. Yalnız bu uğultu sesi, en net olarak kulaklıklarla duyulacaktır.

Kırmızı Kapı sistemi, oyun ilerledikçe riskli bir hal almaya başlıyor. Bunun sebebi ise kapıyı her kullandığınız zaman daha önce belirlenmiş olan noktalardan bir tanesine rastgele olarak ışınlanıyor olmanız. Yani, bu kapıları kullandığınız zaman zehirli gazın içerisindeki bir noktaya da ışınlanabilme ihtimaliniz bulunuyor. Bu yüzden, Kırmızı Kapı sistemini oyunun başlarında kullanmanız, atabileceğiniz en iyi adım olacaktır. Bu sayede hızlı bir şekilde yüksek kaliteli ganimet elde edebilirsiniz ve hayatınızı da tam anlamıyla riske atmamış olursunuz.