Eurogamer, geçtiğimiz günlerde Valve ekibinin merkezlerini ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında tahmin edersiniz ki bolca oyun konuşuldu ve oynandı. Bu oynanan oyunlardan bir tanesi ise ekip tarafından geliştirilen kart oyunu, Artifact idi. Eurogamer ekibi de bu oynanış anlarını bir kamera ile kaydetti, YouTube kanallarına yükledi. Böylece elimizde 10 dakikalık oynanış videosu olmuş oldu. Yalnız, dediğimiz gibi bu oynanış görüntüleri bir kamera ile çekildi. Söylenene göre Valve, direkt kayıt alınmasına izin vermemiş. İlginç.

Artifact

Bahsetmiş olduğumuz bu oynanış görüntülerine sizler de hemen aşağıdan göz atabilirsiniz. Zaten biliniyordu ama bu video ile Artifact oyununun nasıl bir kart oyunu olduğunu daha net bir şekilde görebildik. Piyasadaki herhangi bir kart oyunundan çok farkı bulunmayan bu oyun, Dota evreninde geçiyor ve diğer oyunlara göre çok büyük, tek bir farklılığı elinde buluduruyor. Bu farklılık ise oyunda aynı anda 3 masayı kontrol ediyor olmanız. Bunun amacını bilmiyoruz ama oyuna daha fazla canlılık kattığı kesin bu özelliğin.

Yayımlanan bu oynanış görüntüleri ardından da oyuncular heyecanlanmış durumda. Özellikle de kart oyunu severler. Çünkü yorumlara bakacak olursak, kimse Valve ekibinden bu şekilde derin ve detaylı bir video oyunu beklemiyordu. Ekip yıllardır oyun yapmıyor, anlaşılan dönüşleri bayağı şatafatlı olacak. Tabii sadece kart oyunu severler için. Bizler, kart oyunu sevmeyen insanlar olarak, boş boş bakmaktayız şu an uzaklara.

Artifact için 10 dakikalık oynanış videosu

Etiketler:

,