PlayStation sahipleri için ve özellikle de aksiyon/macera tipi video oyunları severler için Uncharted serisinin yeri ayrıdır. Nathan Drake ve çok daha fazlası, bu seri ile benzersiz bir hikaye sunar bizlerin karşısına. Hatta bu serinin en son çıkan ana oyunu da Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu idi ve bu oyun ile Nathan Drake’in hikayesine bir nokta konulmuştu. Böyle olunca da herkes ana serinin bittiğini düşünmüştü ama bu serinin emektarı, her zaman bu seriye yeni bir oyun yapılabileceğini söyledi ve herkesi umutlandırdı.

Uncharted: The Lost Legacy

Yeni bir Uncharted oyunu görebilir miyiz acaba?

Bu emektarın adı Amy Hennig ve kendisi, yaptığı yeni bir açıklamada, “Bu seri için 2 yıldan daha fazla çalıştım ve temel senaryo hala orada. Ben işimi tam olarak bitiremedim fakat her yapımcı bu seriyi farklı bir şekilde yönlendirdi. Herkes kendi imzasını atmak istiyor. Peki, bu seriye nasıl devam edersiniz? Aslında bu oldukça zor çünkü son ana oyun ile hikaye toparlandı. Yine de seriyi devam ettirebileceğiniz çok fazla materyal var. Cassie Drake ile devam edilebilir ve Nathan Drake ile olan eski görevlerine gönderme yapılarak bir oyun hazırlanabilir.” dedi.

Tabii Amy Hennig her zaman Uncharted serisi için çalışmadı. Bu isim genelde EA çatısı altında, şu sıralar kapanmış olan Visceral Games ile yepyeni bir Star Wars oyunu üzerinde çalışıyordu. Tabii stüdyo kapanmış ve Star Wars oyunu da başka bir stüdyoya verilmişti. Geçtiğimiz günlerde ise Amy Hennig, resmi bir açıklama ile birlikte EA cephesinden ayrıldığını belirtti. Şu sıralar ise kendisinin neler yapacağı bilinmiyor, muhtemelen bağımsız sektörde ilerlemeye devam edecek.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster