Eğer PlayStation sahibi bir insansanız, mutlaka Uncharted serisinden bir video oyununu oynamışsınızdır. Eğer oynamadıysanız, hemen oynamanızı öneriyoruz. Eğer oynadıysanız, zaten bu seride Nathan Drake’in mermiler arasından nasıl süzüldüğünü biliyorsunuzdur. Tabii bu süzülmelere rağmen Nathan Drake, arada sırada mermi yiyebiliyor ve ekranımız kırmızılaşıyor. Fakat oyunun geliştiricisinden gelen açıklamaya göre aslında karakterimiz mermi yemiyor, sadece şansı azalıyor. Ekran da bu yüzden kırmızı oluyor.

Uncharted 2: Among Thieves

Uncharted zaten tamamen şanstan oluşuyor

Tabii ki yapılan bu açıklama temelinde bir şaka fakat seriye yakışan bir şaka. Peki, bu şaka nereden ortaya çıktı? Aslında bayağı sürpriz bir şekilde oldu bu. Bir oyuncu, Twitter üzerinden Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu görüntülerini paylaştı. Bu görüntülerde Nathan Drake, belki de yüzlerce merminin arasından geçiyordu ve hiç vurulmuyordu. İşte oyunun animatörü bu görüntüyü aldı ve, “Küçük bir not, bunu ekibe katılınca öğrendim, Nathan Drake’e aslında oyunda hiç mermi isabet etmiyor. Ekranın kırmızılaşması da mermilerden gelen hasar değil, karakterin şansının azalmasından ötürü. Eğer Nathan Drake, yeterince mermiden kurtulursa bir noktadan sonra şansı bitiyor ve düşmanlar onu vurabiliyor.” açıklamasını yaptı.

Bu açıklamaya serinin eski yönetmeni ve yapımcısı da katıldı ve aslında bu durumun oyun için orijinal fikir olduğunu belirtti. Yani geliştirici ekip, aslında böyle bir şey düşünmüş fakat tabii ki en sonda öyle bir şey olmadı. Zaten Uncharted serisinin geneline bakarsak, Nathan Drake karakterinin yeterince şansını kullandığını söyleyebiliriz. Bu kadarı bizce yeterli.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster