Square Enix ve Marvel ekipleri, geçtiğimiz senelerde The Avengers Project isminde bir video oyunu duyurmuştu. Oyunun duyurulduğu günden beri bu proje hakkında sürekli söylenti haberler alıyorduk ve şimdi aldığımız bir haber de, yine oyun hakkındaki başka bir söylenti. Bu söylentiye göre The Avengers Project aslında Avengers: Ultimate Alliance adı ile tanıtılacak. Avengers: Ultimate Alliance ile Marvel: Ultimate Alliance serisinin Reboot hali olacak. Yani, Marvel: Ultimate Alliance 3 olmayacak.

The Avengers Project

The Avengers Project, büyük bir Reboot olacak

ComicBookMovie ekibinin raporuna göre oyun, dediğimiz gibi bir Reboot olacak ve söylediğimiz isim ile duyurulacak. Hatta bu oyunun ilk duyurulduğu videoda bu yüzden, “Reassemble” kelimesi odak noktada bulunuyordu. Söylentilerin devamına göre oyun içerisinde birçok kahraman, kendi içlerinde savaşta olacaklar ve bu durum, Civil War’dan bile daha kötü olacak. Oyunda birçok kahraman bulunacak ama odak noktada Captain America, Iron Man ve Scarlet Witch bulunacak. Oyundaki oynanabilir kahraman sayısı ise bayağı fazla olacak. Captain America, Iron Man ve Scarlet Witch ile sınırlı kalmayacak oyuncular. Hikaye, bu üç karakter üzerinden işleyecek.

Ortaya çıkan söylentilerin devamına göre bu oyunun oynanışı, Uncharted ile inFamous arasında olacak. Hatta Marvel’s Spider-Man, Eidos Montreal ekibinin henüz duyurulmamış Guardians of the Galaxy oyunu ve bu oyun arasındaki dünyalar, birbirine bağlı olacak. Mesela, Marvel’s Spider-Man içerisinde gördüğümüz Sanctum Sanctorum, önemli bir rol oynayacak bu bağda. Tabii söylentilere göre.

Önümüzdeki E3 2018 etkinliğinde hem PlayStation ekibi sunum yapacak, hem de Square Enix ekibi. Yani, PlayStation tarafında Marvel’s Spider-Man oyununu, Square Enix tarafında ise bahsedilen Guardians of the Galaxy ve The Avengers Project oyununu görebiliriz. Hatta, Marvel’s Spider-Man oyununu göreceğimiz kesindi bile. Şimdi tüm gözler E3 2018 üzerinde. Bakalım etkinlik sırasında neler olacak?