Geçtiğimiz akşam çok ilginç bir söylenti ortaya atıldı. Daha önce Fallout 76 oyununu doğru bir şekilde tahmin eden Reddit kullanıcısı, yine Reddit üzerinden bazı söylentiler ortaya attı. Bu söylentilere göre Microsoft ekibi, E3 2018 sırasında Sunset Overdrive 2 isimli video oyununu duyuracaktı. İşin ilginç yanı, bu söylentinin mantığa uymamasına rağmen birçok insanın da inanması oldu. Bugün ise söylentilerin gerçek olmadığı ortaya çıktı.

Sunset Overdrive 2

Sunset Overdrive 2 için boşuna heveslenmeyin

Öncelikle işin mantıki yanından bahsedeyim. Sunset Overdrive isimli video oyunu orijinal olarak Insomniac Games tarafından geliştirilmişti. Bu oyun, 2014 senesinde piyasaya sürülmüştü. Şimdi ise ekip boş değil. Marvel ve Sony ile Marvel’s Spider-Man isimli video oyunu üzerinde ana stüdyo olarak görev alıyor. Hem de bu görev tek bir oyunluk değil, Insomniac Games bu markadan bir seri oluşturmanın peşinde. Buna rağmen, Sunset Overdrive 2 söylentilerinin inanılır olması ilginç.

İşin mantıki yanını geride bırakalım, söylentilere gelen bir cevaba yer verelim haberimizde. Bu söylentilere cevap, video oyunu sektöründe saygıyla anılan Patrick Klepek‏ tarafından geldi. Patrick Klepek‏ tarafından gelen açıklamalara göre kendisi bu söylentileri biraz soruşturdu ve sonucunda söylentilerin gerçek olmadığını oyunculara belirtti. Bizler de anonim bir Reddit kullanıcısına değil, tanıdık bir isme güvenmeyi tercih ederiz, sizi bilemiyoruz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster