Steam Next Fest: October 2021 Edition, 1 Ekim 2021 tarihinde başlıyor

Steam platformunun içerisindeki Big Picture modu içerisinde de önemli bir değişikliğin yapılacağı açıklandı.

Valve, göndermiş olduğu yeni elektronik postalar aracılığı ile sıradaki Steam Next Fest etkinliğinin ne zaman gerçekleştirileceğini açıkladı. Bu açıklamalara göre etkinliğin tam adı Steam Next Fest: October 2021 Edition olacak. Bu etkinlik, 1 Ekim 2021 ile 7 Ekim 2021 tarihleri arasında aktif hale gelecek. Oyuncular, bu tarihler arasında yüzlerce yeni oyunun demo sürümünü ücretsiz olarak deneyimleyebilecek. Bu sayede hem oyunculara yeni deneyimler sunulmuş olacak, hem de oyun geliştiricileri, kendi projeleri hakkında oyunculardan geri bildirim alabilecek. Valve, bu etkinlik ile gelecek oyunları kutlayacak.

Steam

Valve, Steam hakkında bir başka açıklama daha yaptı ve Big Picture isimli modun değiştirileceğini belirtti. Malum, bu şirket Steam Deck isimli yeni portatif bilgisayarını duyurdu. Bu bilgisayarın içerisinde SteamOS isimli bir işletim sistemi yer alıyor ve bu sistem, tamamen kendisine ait bir arayüze sahip. Şimdi ise şirketin açıklamalarına göre bu arayüz, masaüstü cihazlardaki Big Picture yerine gelecek. 2012 senesinde piyasaya sürülmüş olan Big Picture, oyunculara konsol tarzında bir deneyim sunuyordu ama şimdi Valve, çok daha tanıdık ve modern görünen, yeni bir arayüze sahip. Bu yüzden de Big Picture tasarımının emekli olma vakti geldi.

Valve, Big Picture isimli modu neredeyse tamamen unutmuştu. Çok uzun zamandır bu mod için herhangi bir güncelleme gelmiyordu ve destek de yavaş yavaş kesiliyordu. Şimdi ise SteamOS üzerindeki arayüzün kullanılacak olması, konsol tarzı bir deneyim yaşamak isteyen oyuncuları mutlaka memnun edecektir. Peki, bu konu hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Big Picture yerine yeni işletim sistemindeki arayüzü görmek ister misiniz? Konu hakkındaki yorumlarınızı merakla bekliyor olacağız.