Senelerdir PC oyuncularının göz bebeği olan dijital oyun platformu Steam, cüzdanlarımızı sayısız kere boşaltmıştır. Yeri geldiğinde son kalan 5 kuruşumuzu bile almıştır. Peki, bu platforma bu güne kadar ne kadar para yatırdığınızı hiç merak etmiş miydiniz? Eğer ettiyseniz daha önce araştırmış olabilirsiniz ve tahmini rakamlar ile karşılaşmış olabilirsiniz. Fakat artık işin içine Valve girdi ve hangi hesabın, ne kadar para harcadığını gösteren bir araç üretti.

Steam

Steam, tüm geçmişinizi önünüze sunuyor

Valve ekibi bu aracı oyuncuların meraklarını düşündüğü için üretmedi tabii ki. Bu araç, General Data Protection Regulation of Union talimatları için açıldı. Çünkü General Data Protection Regulation of Union, bu tip platformların saydam olmasından yana bir yol izliyor. Eğer dilerseniz bahsettiğimiz bu araca, Steam üzerindeki şu sayfadan ulaşabilirsiniz.

External Funds Used isimli bu araç, sadece para harcama geçmişinizi de göstermiyor. Yaptığınız takasları, açtığınız destek taleplerini ve çok daha fazlasını görebiliyorsunuz External Funds Used ile. Bu yüzden, eğer Steam geçmişinizi merak ediyorsanız, External Funds Used isimli bu araç sizin çok işinize yarayabilir. Hiç yoktan, Valve ekibinin her şeyi kayıt altına aldığını görebiliyoruz.

Peki, bu yeni araç hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Özellikle size ait olan istatistikleri, toplam oyunlara harcadığınız rakamları filan yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz. Steam üzerindeki video oyunlarına yılda ortalama ne kadar harcadığınızı öğrenmek, gelecekte paranızı yönetme konusunda da mutlaka size yardımcı olacaktır.

Etiketler: