Bu haberi sizler için hazırlarken, kız evi naz evidir diye bir söz vardır ya; konuyla doğrudan alakası olmamasına, çok farklı bir alan için sarf edilmesine rağmen, o söz geldi aklımıza. Aslında hiç alakası yok da diyemeyiz çünkü erken erişim süreciyle birlikte, Steam platformu üzerinde hiç indirim almayan PlayerUnknown’un Battlegrounds oyununun, yaptığı nazdan bir miktar vaz geçtiğini açıklayacağız sizlere. Şimdiye kadar indirimlerden uzak duran, sabit fiyatından ödün vermeyen PUBG; bir müddet indirimli olarak Steam platformunda alıcı bekleyecek. Ayrıca, bu indirim dönemine bakıldığında, Steam Yaz İndirimlerinin süresini de aşağı yukarı görmüş olacağız. Öyleyse fazla lafı uzatmadan; indirimin geçerli olduğu tarih aralığı ve indirim oranına dair detayları vermek üzere, sizleri yazımızın devamına alalım.

PUBG için ilk Steam indirimi nihayet geldi

PUBG indirimi, Steam Yaz İndirimlerinin sürecini söylüyor olabilir

Her şeyden önce sizleri bekletmeden, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun aldığı indirim oranını verelim. Oyun Steam platformu üzerinden, % 33’lük bir fiyat indirimine tabii tutularak, dijital olarak satışını sürdürecek. Global değerlere göre bakacak olursak; 29,99 Dolar’lık fiyatın, 19,99 Dolar’a çekildiği belirtiliyor. Ülkemizdeki Steam mağazası fiyatlarının ise 69 Türk Lirası’ndan yine % 33’lük bir indirimle 46,23 Türk Lirası’na gerilediğini görüyoruz. Oyunu merak eden, bir indirim gelse de alsam diyen okurlarımız için faydalı bir döneme girildiğini söyleyebiliriz.

Tabii bir de bu indirimin geçerli bulunacağı tarih aralığına dikkat çekmemiz gerekiyor. Çünkü, Steam Yaz İndirimleri’nin şifrelerini de PUBG için gelen indirim döneminden, aşağı yukarı anlayabiliriz. Şöyle ki; PlayerUnknown’s Battlegrounds için gelen % 33 oranındaki indirim döneminin bitiş tarihi olarak 5 Temmuz 2018 tarihi gösteriliyor. Bizler de bu tarih aralığından, önemli bir dönemim son günleri çıkarımını yapabiliyoruz. Nasıl mı diyecek olursanız, kısaca onu da anlatalım.

Muhtemelen 21 Haziran 2018 ile 24 Haziran 2018 tarihleri arasında başlayacağı tahmin edilen ve 15 ile 20 gün arasında sürmesi planlanan Steam Yaz İndirimleri tarih aralığına da yakın bir gün verilmiş gibi görülüyor. Bir başka deyişle, Steam Yaz İndirimleri döneminin, bir nevi PUBG ile başladığını var sayarsak, indirimlerin bitiş tarihinin de büyük ihtimalle 5 Temmuz 2018 günü olacağını tahmin edebiliyoruz. İndirim bekleyen PC kullanıcılarının, bu tarihlere dikkat etmesinin ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek yoktur sanırız.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster