Çok değil, bundan birkaç hafta önce PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibi, Epic Games cephesini mahkemelik etmişti. Çünkü PUBG Mobile oyununun ekibinin söylediğine göre Fortnite: Battle Royale, kendi oyunlarının bir kopyası idi. Bugün ise ilginç bir olay yaşandı. PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununa 0.6 güncellemesi geldi; bu güncelleme ile oyuna Royale Pass eklendi. Bu özellik ise Fortnite: Battle Royale içerisindeki Battle Pass ile bire bir aynı. Tasarımdan işleyişe kadar her şey aynı hem de.

PUBG Mobile

PUBG Mobile bu özellikleri para ile satıyor

Google Play Store ve Apple App Store üzerinden indirmeye açılan 0.6 güncellemesi Royale Pass haricinde, FPP modunu da oyuna getiriyor. Bu FPP modunun kendisine ait puan ve sıralama tablosu bile bulunuyor. Yani TPP ile FPP oynayan oyuncular ayrı kategorilerde yarışıyor. Şimdi dilerseniz Royale Pass sistemine geri dönelim. Çünkü bahsetmemiz gereken daha fazla şey var.

PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile oyununa gelmiş olan Royale Pass sistemi; oyunculara hem ücretsiz, hem de ücretli bir sistem sunuyor. Ücretsiz olan Royale Pass, oyunculara birkaç günde 1 kez kozmetik öge veriyor. Ücretli olan Elite Royale Pass ise oyunculara her gün 1 veya 2 adet kozmetik öge veriyor. Bu ögeler arasında birimler bile bulunuyor. Bu birimler BP, UC ve RP olarak değişim gösteriyor.

Şimdi Elite Royale Pass sistemi detaylandırmaya devam edelim. Bu sistem iki farklı seviyeye sahip. Bu seviyelerden ilki 10 Dolar, ikincisi ise 60 Dolar fiyat etiketine sahip. Yalnız şu an pahalı olan seviye indirimde ve 25 Dolar etiketi ile satılmakta. Yani, sistemin genel olarak Fortnite: Battle Royale içerisindeki Battle Pass sistemi ile benzer çalıştığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster