Valve, dijital video oyunlarını sattığı ve oynattığı Steam hakkında oldukça ilgi çekici bazı istatistikler yayımladı. Bu istatistiklere göre bahsettiğimiz platform, Ocak 2018 ile Mayıs 2018 tarihleri arasında 13.5 milyon yeni oyuncuya ulaştı. Tabii bu ulaşılan oyuncular, sadece platform üzerinde hesap açan oyuncular değildi. Sayısını verdiğimiz topluluk, platform üzerinden ilk kez bir şey satın alan topluluk idi.

Steam

Steam yine ilgi çekici işler başarıyor

Vermiş olduğumuz bu 13.5 milyonluk kitle ilgi çekici olabilir ama PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun da bu tarihler arasında hileler yüzünden kaç milyon oyuncuyu oyundan uzaklaştırdığını unutmayalım. Bu oyuncuların yarısı bile oyunu tekrar ve tekrar almış olsa, en azından 1 milyonluk kesit, bu oyundan geliyor demek. Bunun üzerine bir de diğer video oyunlarını eklemek gerekiyor.

Yine de anlatmış olduğumuz bu şey, Valve ekibinin başarısına gölge düşürmemeli çünkü ortada önemli ve büyük bir başarı var. Ekibin bu şekilde on milyonlarca yeni müşteriye kavuşması, platformun daha da açılmasını işaret eder. Gelecekte platform çok daha farklı ülkelerde aktif olabilir, çok daha fazla ödeme sistemi bu platforma eklenebilir ve çok daha fazlası gerçekleşebilir.

Peki, sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Steam üzerinden Ocak 2018 ile Mayıs 2018 içerisinde sizler ilk defa bir şey almış mıydınız? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Etiketler: