Geçtiğimiz haftalarda oldukça ilginç bir olay yaşanmıştı ve PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ve dağıtımcı ekibi, Epic Games cephesine dava açmıştı. Bu davanın sebebi, Fortnite oyununun PUBG oyunundan alıntı olması ile alakalı idi. İşin ilginç tarafı, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununa bu dava açıldıktan birkaç hafta sonra tamamen Fortnite: Battle Royale içerisinden kopyalanmış bir sistemin eklenmiş olması idi. İşler bu kadar karışmışken, şimdi ortaya çıkan raporlara göre PUBG ile Fortnite arasındaki savaş şimdilik sona erdi.

PUBG

Seoul Central District Court üzerinden açılan bu davanın kapandığı, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibi tarafından doğrulandı fakat davanın neden kapandığı açıklanmadı. Belki geliştirici ekip, bu davanın sonucunu görememiş olabilir. Belki de ekip, basit bir şekilde uğraşmak istememiştir. Şu an bu konu hakkında hiçbir bilgimiz bulunmuyor.

Şu an haberimizde geçen iki video oyunu da oldukça popüler. Özellikle Fortnite: Battle Royale, mobil platformlar üzerinde ayda 300 milyon dolar gibi bir kazanç bile sağlayabiliyor. Bu sırada PlayerUnknown’s Battlegrounds ise benzer bir başarı ile birlikte hayatını sürdürmeye çalışıyor. Gelecekte ise neler olacağını şimdilik bilemiyoruz.