VGChartz, yayımladığı yeni bir içerikte Microsoft ekibinin yeni birinci parti oyunu hakkında önemli bir bilgi verdi. Bu bilgi ise State of Decay 2 oyununun ilk haftasındaki, Xbox One için kutulu satış sayısı ile alakalıydı. Verilen bilgilere göre bahsetmiş olduğumuz video oyunu, Xbox One üzerinde, kutulu olarak, 7 gün içerisinde 177,473  adet sattı. Oyunun Xbox Game Pass ile ücretsiz verildiğini düşünürsek ve o dönemde Xbox Game Pass sisteminin 1 TL/1 Dolar olduğunu da göz önünde bulundurursak, bu gerçekten güzel bir başarı.

State of Decay 2

State of Decay 2 en çok Amerika Birleşik Devletleri içerisinde satıldı

Verilen bilgilere göre bahsettiğimiz video oyunu, 105,063 adet ile en çok Amerika Birleşik Devletleri içerisinde satıldı. Bu satış sayısını 46,665 ile Avrupa takip etti. Bu oyunun 18,932 adeti de Birleşik Krallık’ta, geri kalanı da Almanya ve Fransa içerisinde satıldı.

22 Mayıs 2018 tarihinde Windows 10 yüklü bilgisayarlar ve Xbox One konsol ailesi için çıkışını gerçekleştirmiş olan State of Decay 2, çıkışı ile Xbox Game Pass sistemine eklenmişti. Yani, bu sisteme abone olan herkes, oyunu ücretsiz bir şekilde oynayabilecekti. Geçtiğimiz hafta verilen bilgilere göre ise bu oyunun 3 milyon civarında oyuncusu bulunuyordu. Bu rakamlara genel olarak bakacak olursak, oyunun kutulu olarak başarılı bir çıkış yaptığını söyleyebiliriz.

Peki, bu satış adetleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizler de bu oyunu satın almış mıydınız? Yorumlarınızı mutlaka bekliyor olacağız efendim.

Etiketler: