Bethesda geçmiş oyunlarına sürekli olarak aynı oyun motorunu kullanır ve oyunculardan da bu konuda eleştiriler alırdı. Bu eleştiriler özellikle Fallout 4 oyununun çıkışı ile artmıştı. Bugün ise ekip ile GameStar isimli bir Alman sitesi röportaj gerçekleştirdi ve bu röportaj ile birlikte Starfield ve The Elder Scrolls VI oyunlarının motorları hakkında yepyeni bilgilere sahip olduk. Acaba Starfield ve The Elder Scrolls 6, Bethesda ekibinin geleneğine devam mı edecek?

Starfield

Bethesda, Starfield ve The Elder Scrolls 6 hakkında ne demiş olabilir?

GameStar ekibine konuşan geliştirici ekip, “Oyuncular, oyun motorunu düşündüğü zaman tek bir şey olarak bunu düşünüyor. Fakat bizler bunları bir teknoloji olarak görüyoruz. Oyun motorlarında, her oyun için farklı bir parça var. Mesela animasyonlar, dil ve çok daha fazlası. Birçok insan Gamebryo hakkında konuşuyor ama biz bu oyun motorunu senelerdir kullanmadık. Genelde birçok oyun motorumuz Havoc parçasını içeriyor.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Açıklamalarda sıra Starfield ve The Elder Scrolls VI oyunlarına geldi ve ekip, “Fallout 76 oyunumuz için motorumuzu ciddi anlamda değiştirdik. Oyun yeni bir render, ışıklandırma ve kara oluşturmakta kullanılan yeni bir sistem barındırıyor. Starfield isimli oyunumuz için bu motoru daha da geliştireceğiz. The Elder Scrolls VI için daha da fazlasını yapacağız. Gelecekteki diğer video oyunlarımız için de geçerli bunlar. Editörümüzü çok seviyoruz çünkü bu editör ile kolaylıkla oyun dünyalarını oluşturabiliyoruz.” dedi.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster