Bethesda ekibi E3 2018 sırasında şov yaptı sayılır. Ekip, birçok video oyunu gösterdi ve bu oyunlar arasında The Elder Scrolls VI ve Starfield oyunları da bulunuyordu. Bu ekibi bilirsiniz, genelde duyurdukları oyunları en fazla 1 senede piyasaya sürerler. Fakat bahsettiğimiz iki oyun ile durum böyle olmadı. İki oyun da yeni nesil olarak tanıtıldı. Peki, şirket neden böyle bir adım attı ve iki oyunu da bu kadar erkenden duyurdu? Sorumuzun cevabını direkt olarak Bethesda verdi.

The Elder Scrolls VI ve Starfield

The Elder Scrolls VI ve Starfield ile farklı bir yol izleniyor

Bethesda ekibi yaptığı açıklamada, “E3 2018 hakkında aklımızda iki şey bulunuyordu. Bunlardan ilki Fallout 76 oyununun gösterimi ve ardından da The Elder Scrolls Blades idi. Sunumumuzu bu kadarı ile bırakamazdık, takipçilerimizin kafasında soru işaretleri olsun istemedik. Zaten The Elder Scrolls VI üzerinde çalışacağımı daha önce açık bir şekilde söylemiştik. Bu oyun haricinde başka projelerimiz de vardı ve oyuncuların bunları görmesini istedik.” dedi.

Açıklamalar, “Tabii iki oyunu da erkenden duyurmamızın negatif etkileri de olabilir. Çünkü iki oyunu da çok erkenden duyurduk ve çok da fazla bilgi vermedik. Bu yüzden oyuncuları çok uzun bir süre, çok az bir bilgi grubu ile bekleteceğiz ve bu gelecekte negatif sonuçlar doğurabilir. Bunu bana gelecekte tekrar sorun, o zaman oyunları erkenden duyurmamızın olumlu mu, olumsuz mu olduğunu size söyleyelim.” şeklinde devam etti ve sonlandı.