Square Enix Montréal stüdyosunun GO serisi olarak geliştirmiş olduğu Lara Croft, Hitman ve Deus Ex gibi yapımlar ne yazık ki son buldu. Çünkü yapılan yeni açıklamalara göre Square Enix Montréal artık GO tipinde oyunlar yapmayacak. PC Games Insider ekibine konuşan, bahsettiğimiz stüdyonun patronu Patrick Naud, mobil oyun pazarında günümüzde başarı edebilmenin çok zor olduğunu söyledi ve stüdyonun bu durumdan uzun bir süredir haberi olduğunu belirtti.

Square Enix Montreal

GO serisinden sonra Square Enix Montréal neler yapacak?

PC Games Insider ekibinden Alex Calvin’in yaptığı habere göre, Patrick Naud’a gelen, “Yeni oyunlar geliştirilmeyecek mi?” sorusuna Patrick Naud, “Üzgünüm, yeni bir GO oyunu üzerinde çalışmıyoruz.” cevabını verdi.

Patrick Naud, yaptığı açıklamaların devamında, “GO serisi bizim için çok güzel bir maceraydı üç tane güzel oyunu yaptık ve o rüzgarı yakaladık.” dedi. Açıklamalar, “Bugün yaşamış olduğumuz en önemli zorluklardan biri, daha çok ücretsiz ve yüksek kaliteye sahip oyunların piyasaya çıkmış olması. Bu nedenle, daha az ve daha az insanlar ücretsiz bir oyunu denemeyi ve oynamayı seçiyor.” şeklinde devam etti.

Patrick Naud, açıklamalarını derinleştirdi ve “Bir çok insan için bu böyle. Bu durum mobil oyuncular için çok büyük bir engel. Sadece mobil oyun tüketenler için bu durum böyle, çok fazla oyun seçeneğine sahip oldukları için bir oyuna çok fazla ikna olmadıkları zaman neden yatırım yapsınlar Bu oyun için harcama yapmayacakları anlamına gelmez ama onlar sevecekleri oyuna harcamayı tercih ediyorlar ve bu oyunun doğru oyun olduğuna emin olmak istiyorlar. Seçim algısı, oyun fiyatı 5 dolar olsa bile oyunculara çok geliyor.” dedi. Peki, bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz?

Etiketler: