Daha önce oyuncuların karşısına Painkiller, Gears of War ve Bulletstorm isimli video oyunları ile çıkmış olan People Can Fly, yaptıkları yeni bir açıklama ile yeni bir FPS oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Açıklamalara göre People Can Fly, bu proje içerisinde yalnız değil çünkü Square Enix ekibi de projenin içerisinde bulunuyor.

Bulletstorm

Yapılan açıklamaların devamına göre People Can Fly, şu an 150 civarı geliştiriciye sahip ve bunun üzerine bir de Square Enix ekibinin gücü eklenince, ortaya AAA seviyesinde bir FPS oyunu çıkabiliyor. Yalnız, bu oyun hakkında ne yazık ki hiçbir bilgiye sahip değiliz. Geliştirici ve dağıtımcı ekip, oyun hakkında hiçbir açıklama yapmadı. Emin değiliz ama belki bu oyunu E3 2018 sırasında görebiliriz. Çünkü Square Enix ekibi bu sene, uzun bir arada sonra ilk defa bir E3 etkinliğinde kendi sunumunu gerçekleştirecek. Bu sunumda da ekip bolca oyuna yer vermek isteyecektir.

Kimdir bu Bulletstorm geliştirici olan People Can Fly?

Painkiller, Gears of War ve Bulletstorm oyunlarını daha önce duymuş olabilirsiniz ama bizler şimdi People Can Fly ekibi hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Eğer bu bilgileri almak istemiyorsanız, haberimizi terk edebilirsiniz çünkü başlığımızda belirttiğimiz oyun hakkında daha fazla bir şey yazmayacağız.

People Can Fly isimli video oyunu geliştiricileri ilk olarak karşımıza 2004 senesinde Painkiller isimli video oyunu ile çıkmıştı. Painkiller ardından aynı sene içerisinde bir de Painkiller: Battle Out of Hell piyasaya sürüldü. Bu bir genişletme paketi idi. 2006 senesinde ise ekip Painkiller: Hell Wars oyununu yaptı, bu oyun ise orijinal Painkiller oyununun Xbox sürümü idi.

Ekibin Painkiller macerası ne yazık ki 2006 senesinde sonlandı çünkü ekip, 2007 senesinde Gears of War oyununun PC portu ile uğraştı. 1 sene sonra da aynı ekip, Epic Games ile birlikte Gears of War 2 oyununu geliştirdi. Bu noktada Microsoft ile yollarını ayıran ekip, EA ile çalışmaya başladı ve öncelikle Bulletstorm için özel bir reklam oyunu geliştirdi. Bu oyunun adı Duty Calls: The Calm Before the Storm idi ve 2011 senesinde çıktı. Aynı sene içerisinde de tabii ki Bulletstorm çıktı.

Ekip, aynı sene içerisinde Microsoft ile tekrar çalışmaya başladı ve Epic Games ile birlikte Gears of War 3 oyununu geliştirdi. 2013 senesinde ise Gears of War: Judgment oyununu geliştirdi bu ekip. 2017 senesinde ise orijinal Bulletstorm oyununun Remastered versiyonu olan Bulletstorm: Full Clip Edition oyununu geliştirdi People Can Fly. Bu ekibin son projesi ise yine Epic Games ekibi ile oldu. Çünkü People Can Fly, Fortnite projesinde yer alıyordu.

Bu ekibin ayrıca Come Midnight isimli, iptal edilmiş bir video oyunu da bulunmakta. Bu video oyunu orijinal olarak 2007 senesinde THQ öncülüğünde duyurulmuştu ama hiçbir zaman piyasaya çıkamadı.

Etiketler:

,

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster