Müzik dinlemek için bizlerin favori uygulaması olan Spotify, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde gerçekleştirdiği bir etkinlik sırasında yeni mobil uygulamasını duyurdu. Yapılan açıklamalara göre yeni uygulama, temelde bildiğiniz Spotify olacak ama bazı önemli değişikliklere ev sahipliği yapacak. Dilerseniz yazımızın devamından yeni uygulamanın detaylarına göz atalım. Çünkü bahsetmemiz gereken çok fazla şey var.

Spotify

Yapılan ilk açıklamaya göre artık ücretsiz kullanıcılar, belli başlı çalma listelerinde şarkıları geçebilecek. Yani bu çalma listelerinde otomatik olarak rastgele müzik dinlemeyeceksiniz. Dilediğiniz parçayı, sınırsız bir şekilde geçme şansına sahip olacaksınız. Ayrıca yeni uygulamada, ilk defa giriş yaptığınız zaman favori sanatçılarınız ve müzik türleriniz sorulacak. Bu bilgiler, Haftalık Keşif ve diğer çalma listesi önerileri için kullanılacak.

Spotify için daha az veri harcayan mod geliyor

Spotify, bizlere internet üzerinden müzik sunuyor ama herkesin interneti kusursuz değil. Bazen kullanıcılar, kendi verilerini kullanarak müzik dinlemek istiyor ve bu durumda çok fazla veri harcanmasın istiyorlar. İşte uygulamanın geliştirici ekibi, bu insanları düşünerek yeni uygulamaya önemli bir özellik ekleyecek. Bu özellik sayesinde daha az internet harcayacak uygulamanız. Bu özellik sayesinde %75 daha az internet/veri kullanabileceksiniz. Uygulama, bunu yapabilmek için ön bellekleme kullanacak.

Tüm bunların haricinde, yeni uygulama ile ücretsiz kullanıcılara sunulacak bazı yeni özellikler daha olacak ama bu yeni uygulamanın detaylarını, uygulama çıktığı zaman öğreneceğiz. Şimdilik yeni uygulamanın ne zaman çıkacağı, nasıl cihazlarımıza geleceği bilinmiyor ama bizler tüm bunların sadece birkaç gün içerisinde yaşanacağını düşünüyoruz.

Etiketler: