Piyasadaki pek çok uygulamaya oranla yüksek bir kullanıcı kitlesine sahip olan Spotify uygulamasının, uzun süredir bariz bir yenilik getirmediği biliniyor. Rakipleri karşısında, teknolojik anlamda geride kalmak istemeyen Spotify uygulaması için büyük bir güncellemenin yakın zamanda geleceği söyleniyor. Bu güncellemenin; temel hatlarıyla uygulamanın mobil cihazlar için olan sürümüne yenilikler getireceği bilgilerine ulaşılıyor. Öte yandan yapılacağı söylenen konferans sırasında, güncellemenin sunduklarıyla beraber, yeni donanımların tanıtılacağına dair bazı duyumların olduğunu da belirtelim.

Spotify için yeni güncelleme ve donanımlar yakında açıklanacak

Spotify güncellemeleri ve bazı yeni donanımların tanıtılacağı tahmin edilen etkinliğin, yakın zamanda gerçekleşeceği söyleniyor. Edinilen bilgilere göre bu etkinlikte sunumu yapacak üç şirket yetkilisinin de belli olduğunu görüyoruz. Bu bilgilere göre tanıtım toplantısında; Ar-Ge bölüm baş sorumlusu Gustav Söderström, ürün geliştirme müdürü Babar Zafar ve üretim – yaratıcılık bölümünün dünya genelindeki sorumlu ismi Troy Carter konuşmalar yapacaklar. Gerçekleşecek etkinliğin önemli bir kısmında büyük ihtimalle, Spotify uygulamasının mobil sürümüne getirilecek yeniliklerinden bahsedileceği tahmin ediliyor.

Spotify yeni hoparlör sistemleri de getirebilir

Gerçekleştirileceği belirtilen etkinlik için ayrıntıların henüz fazla olmadığını belirtelim. Mobil uygulamaya gelecek güncellemelerin hangi özellikleri kapsayacağı hakkında pek bir bilgi bulunmuyor. Yine de bazı ses ayarları ve ses kontrolü özelliklerinin, uygulamaya ekleneceğine dair söylentiler dolaşıyor. Bazı söylentilere göre ise; Spotify yetkilileri, yani bir abonelik sistemi geliştiriyorlar. Bu abonelik sisteminin içeriği hakkında yine pek bir bilgi olmamasına rağmen, uzun süredir teknoloji habercileri tarafından dillendirildiğini belirtelim. Gelmesi muhtemel yeni abonelik sisteminin, mevcut özel üyelik sistemine çok benzeyeceğine dair şüphelerin de basında yer aldığını hatırlatalım.

Söylentiler arasında, şirketin yeni donanımlarını pazara sürmek için çalışmalar yaptığı bilgileri de geldi. Bu bilgilerden bazılarına göre Spotify için yeni hoparlör sistemleri, bahsettiğimiz etkinlik sırasında tanıtılabilir. Gelmesi muhtemel akıllı hoparlör sisteminin; Apple şirketinin HomePod ve Google şirketinin Home isimli donanımlarıyla rekabet edebileceği, onların yerine alacak iyi bir alternatif olabileceği tahmin ediliyor. Bu donanımın, ses çıkışı sağlamasının yanı sıra, kitaplıktaki müzik akışına izin vereceği de söylenenler arasında. Bakalım gerçekleştirilecek etkinlik, tahmin edildiği gibi mobil uygulamalar ve donanımsal alanda farklılık getirecek haberleri verecek mi?

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster