Sony Interactive Entertainment, 2021’de PlayStation 5 için daha fazla duyuru yapmayabilir

Jeff Grubb; Battlefield, Starfield, Call of Duty, South Park ve daha fazla marka hakkında konuştu.

Birkaç senedir sızdırdığı bilgilerle internet aleminde adından sıkça bahsettiren Jeff Grubb, şimdi de oyuncuların karşısına yeni bir video ile çıkıt. Bu videoda kendisi, sektör hakkında önemli düşüncelerini dile getirdi. Battlefield, Starfield, Call of Duty ve South Park gibi oyun markalarına değinen Jeff Grubb, aynı zamanda Sony Interactive Entertainment, Bethesda ve Square Enix gibi şirketlerin neler planlamış olabileceğinden de bahsetti. Bu noktada dilerseniz öncelikle başlığımızı açığa çıkaralım: Jeff Grubb, Sony Interactive Entertainment tarafından 2021 senesinde PlayStation 5 için büyük bir duyurunun geleceğini düşünmüyor; şirketin yaptığı en büyük duyuru, bir süre daha Final Fantasy XVI olarak kalacak gibi görünüyor.

Sony Interactive Entertainment, 2021'de PlayStation 5 için daha fazla duyuru yapmayabilir

PlayStation 5 haricindeki konularda da yorumlar var

Jeff Grubb kişisinin söylediğine göre yeni Battlefield oyununun ilk gösterimi 1 Haziran 2021 tarihinde yapılacak. Normalde bu gösterim Mayıs 2021 için planlanıyordu ama EA, bilinmeyen bir sebepten ötürü gösterimi erteledi. Aynı zamanda bu kişi, Sony Interactive Entertainment oyununun Haziran 2021’in son haftasında, belki Temmuz 2021’in ilk yarısında büyük bir sunum yapacağını düşünüyor. The Coalition ise şu anda yeni Gears of War oyunu, Halo Infinite ve Unreal Engine 5 için deneysel bir proje üzerinde çalışıyor. The Coalition ekibinin bu projelerinden hiçbirini E3 2021 etkinliğinde görmeyeceğiz ama Bethesda, etkinlikte yer alacak. Yalnız bu sefer kendileri Microsoft tarafının sunumu ile entegre edilmiş olacak.

Jeff Grubb tarafından yapılan açıklamaların devamına göre PlayStation 5 ve Xbox Series X/S gibi konsolların şu anda stok problemi çekiyor olması, uzun vadede konsolların ömrünü birkaç sene uzatacak. Ayrıca, Xbox Series X/S ve PC için planlanan Starfield da bu sene piyasaya sürülecek, eğer bir problem olmazsa E3 2021 etkinliğinde gösterilecek. Square Enix ise E3 2021 sırasında Final Fantasy XVI ve Final Fantasy VII Remake oyununun ikinci bölümüne değinebilir. Bu sırada, Genshin Impact de Xbox için gelebilir ama bu oyunun Xbox Game Pass sistemine gelme ihtimali olmadığı için Phil Spencer, Genshin Impact oyununa pek öncelik vermiyor. South Park tarafında ise bazı oyuncular üçüncü oyunu bekliyor ama Jeff Grubb, bunun gerçekleşmeyeceğini söylüyor.

Jeff Grubb, Konami tarafının Silent Hill markasıyla bir şeyler yaptığını da belirtiyor ama bunun tam olarak ne olduğunu söyleyemiyor. Yeni bir oyun da olabilir, oyuncuları hayal kırıklığına uğratabilecek bir iş birliği de olabilir. Call of Duty tarafından ise büyük bir haber geliyor. Kendisinin söylediğine göre bu senenin Call of Duty oyunu, çoklu oyunculu mod tarafında ciddi sıkıntılar çekiyor ve bu yüzden o modun iptal edilme veya çok arka planda kalma şansı var. Activision, bu sebepten ötürü Call of Duty: Modern Warfare 2 oyununun çoklu oyuncu modunu iyileştirip, bu sene piyasaya sürmeyi planlıyor. Star Wars Jedi: Fallen Order oyununun devamının da bu sene EA tarafından gösterilecek olması tahmin ediliyor ama oyun 2022 veya 2023 senelerinde çıkabilir.

Son olarak Jeff Grubb, Alan Wake oyununun devamı ve LEGO Star Wars oyununun devamı hakkında da konuşuyor. Kendisinin söylediğine göre Alan Wake için bir devam oyunu gerçekten Remedy Entertainment tarafından geliştiriliyor ve şimdilik bu oyunun dağıtımcısı da Remedy Entertainment olarak görünüyor. LEGO Star Wars tarafında ise bir devam oyununun geldiğini zaten biliyoruz ama proje sürekli olarak erteleniyor. Jeff Grubb, bu ertelenmelerin sadece COVID-19 ve kalite kontrol kaynaklı olduğunu belirtiyor. Yani, projede şimdilik öyle olağanüstü bir problem yok; sektörün genel anlamda yaşadığı sıkıntıları bu oyun da yaşıyor gibi görünüyor. Peki, tüm bu söylentiler hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz!