Crystal Dynamics ve Eidos Montréal tarafından geliştirilen, yayıncılığını ise Square Enix şirketinin üstlendiği, efsanevi aksiyon oyunları serisinin son üyesi Shadow of the Tomb Raider gümbür gümbür geliyor. 14 Eylül 2018 tarihinde PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirecek olan oyun için yeni bir video var elimizde. E3 2018 sırasında gösterilen videoyla birlikte, serinin bu son oyununun oynanış görüntülerine kavuşuyor, son halini alan Lara Croft ablamızı, ahenkli bir biçimde görüyor ve oyuna dair daha bir heyecanlanıyoruz.

Shadow of the Tomb Raider için oynanış videosu yayımlandı

Shadow of the Tomb Raider göz kamaştırıyor

Merakla beklenen detayları gördüğümüz bir video bizleri selamlıyor. Oyunda önemli bir alan kaplayacağı, geliştirici ekip tarafından belirtilen ormanları, grafikleri ve gizlilik mekanikleri yayımlanan video vasıtasıyla gözlemliyoruz. Ayrıca karakter animasyonlarını, ana karakterin savaş mekaniklerini ve bazı katliamlarını yakından görme fırsatına erişiyoruz. Öte yandan karanlık haritadaki gölgelendirme ve ışıklandırma çalışmaları da başarılı bir biçimde göze çarpıyor. Gördüklerimiz karşısında sabırsızlığımız bir kat daha arrtıyor. Bununla birlikte elimizde bir de sinematik videonun olduğunu belirtelim.

Kısa süreli geliştirici günlükleriyle ilgi toplayan oyuna dair gördüklerimiz, heyecanımızı arttırırken, güçlü bir yapımla karşı karşıya kalacağımızı işaret ediyor. Serinin hayranlarının zaten kaçırmayacağı, aksiyon oyunu severlerin de denemek için fırsat kollayacağı farklı bir yapıyla geri dönüyor Lara Croft. Bakalım bu kez beklenen başarı, Shadow of the Tomb Raider oyunuyla yakalanabilecek mi? Haberimizde bahsettiğimiz videoyu, hemen aşağıdan seyredebilir, siz de görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=CxnHUduelKA

https://www.youtube.com/watch?v=ypluS5QG408

 

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster