Square Enix ve Eidos Montreal ekiplerinin iş birliği ile ortaya çıkartılacak olan Shadow of the Tomb Raider, bugün yeni bir video ile karşımıza çıktı. Zaten bu oyun için arka arkaya geliştirici günlükleri tadında videolar yayımlanıyordu. Bahsettiğimiz yeni video da, bunlardan bir tanesi oldu. Yeni videoda oyunun kıdemli teknik sanatçısı Martin Palko bulunuyor. Martin Palko, oyunda yaptıkları grafik ve fizik iyileştirmelerinden bahsediyor.

Shadow of the Tomb Raider

Shadow of the Tomb Raider, daha gerçekçi bir halle karşımıza çıkacak

Yayımlanan videoda öncelikle ateş efektini görüyoruz. Ekibin söylediğine göre oyundaki ateşten çıkan dumanlar, ateşin derecesine göre değişecek. Yani, daha yüksek derecede yanan ateşten daha kara dumanlar çıkacak. Videodaki geliştiricinin söylediğine göre ekibin genel olarak amacı, daha gerçekçi bir video oyunu geliştirebilmek. Bunun için de ateş, duman, su gibi ögelerin kaliteleri arttırıldı.

Ayrıca videonun en sonunda, Lara Croft’u ve üzeri benzin dolu bir havuzu da görüyoruz. Geliştiricinin söylediğine göre ekip, bu havuzun dış yüzeyini gerçekçi yapabilmek için bayağı uğraşmış. Bu açıklamadan sonra bir başka özelliğe göz atacaktık ki, videonun ne yazık ki süresi bitti ama dert etmeyiniz. Geliştirici ekip, E3 2018 sırasında Shadow of the Tomb Raider hakkında daha fazla bilgi vereceklerini ve bu konferans sırasında oyun için bir oynanış videosunun yayımlanacağını da doğruladı. Yani, şimdi yapmamız gereken tek şey videoyu izleyip, E3 2018 sunumlarını beklemek olacak.