Square Enix ekibi şu sıralar video oyunları ile dolu bir şirket gibi görünüyor. Özellikle de henüz duyurulmamış Guardians of the Galaxy oyunu ve The Avengers Project ile ekip, ellerinde büyük kartlar tutuyor. Bugün ise şirket mali konferans gerçekleştirdi. Bu konferans sırasında önemli bir bilgi öğrendik. Ekip, hangi oyunu duyurursa duyursun; Shadow of the Tomb Raider çıkana kadar, başka büyük bir oyunu piyasaya sürmeyecek. Yani, 14 Eylül 2018 tarihine kadar Square Enix, hiçbir AAA ve muhtemelen AA oyun piyasaya sürmeyecek. Sonrasını ise bilmek güç.

Square Enix

Square Enix, mali planlarını da açıkladı

Bahsetmiş olduğumuz mali konferans sırasında şirket, içerisinde bulunduğumuz mali yıl hakkındaki beklentilerini de açıkladı. Nisan 2018’de başlamış olan ve Mart 2019 sonunda bitecek olan bu mali yılda şirket, 912 milyon dolarlık bir gelir elde etmeyi planlıyor. Hem de bu gelirin sadece mobil platformlardan gelmesi planlanıyor. Yani ekip, mobil platformlar için hareketli bir 2018 ve 2019 geçirecek gibi görünüyor.

Şirket, bu konferans sırasında, E3 2018 sunumlarında önemli bir duyuru yapacaklarını da belirtti fakat bu duyuru, ekibin mobil platformlarındaki bir mağazası ile alakalı olacak. Yani, büyük bir video oyunu duyurusu veya tanıtımı kast edilmiyor bu noktada. Dikkat etmek lazım. Ayrıca ekip, hem batı ülkelerinde, hem de Asya ülkelerinde kendisini büyütmeye devam ediyor.

Yine aynı mali konferanstan gelen bilgilere göre şirket, batı içerisindeki mobil oyun geliştiricileri ile iş birliği yapmak istiyor. Bu iş birliği sonucunda ise ekip tabii ki mobil oyunlar ile karşımıza çıkmak istiyor. Ayrıca ekip, aynı büyümeyi Japonya içerisinde de gerçekleştirmek istiyor.