İçeriğinde büyük farklılıkların olduğu söylenen Shadow of the Tomb Raider oyununun geliştirici ekibinin yer aldığı kısa videolara bir yenisi daha eklendi. Oyuna dair tadımlık bilgileri aldığımız, yaklaşık 30 saniye sonrasında, geliştiricinin sözlerinin ağızlarına tıkıldığı bu minik video serisi devam ediyor. Bir rahat bıraksalar, anlatsa da dinlesek dediğimiz video serisinin yeni üyesi vasıtasıyla, oyundaki karmaşık aletler ve bu aletlerin kullanıldığı bulmaca mekanikleri hakkında bilgi sahibi oluyoruz. Ayrıca oyunun geliştiricisinin, bulmacaların mantıklı işleyişi için yaptığı çalışmalar hakkında, ilgi çekici görüntülere tanıklık ediyoruz.

Shadow of the Tomb Raider bulmacalarında kullanılan aletleri görüyoruz

Bahsettiğimiz ve haberimizin en alt kısmında bulabileceğiniz kısa video serisinin bu son bölümünde karşımıza, oyunun 3D sanat tasarımcısı Yann Regnier çıkıyor. Geliştirici ekibin bu önemli ismi de oyundaki bulmacalardan, aletlerden ve bu aletlerin teknik mekanizmalardan bahsediyor. Açıklamalara bakıldığında Yann Regnier; elliden fazla, mantıklı bir şekilde işlevsel olduklarından emin olduğu bulmaca parçası tasarlardı. Ayrıca açıklamalarda, bu mekanizmaların uyumlu ve doğru çalışmasının sağlamak için, parçaları oluşturan ham maddelerin Yann Regnier tarafından ayrıca incelendiği belirtiliyor.

Shadow of the Tomb Raider, bulmacalardaki makaniklerle de ilgi çekecek

Zaten video seyredildiği takdirde; tasarlanan araçların, mekanik açısından doğru çalışıp çalışılmadığı hakkında çalışmalar yürütüldüğü görülüyor. Her bir parça için ince detaylarla uğraşmaktan kaçınılmadığını, farklı mekaniklerin birbirleri içerisine geçtiğini, bu kısa video vasıtasıyla bizlere aktarıyorlar. Böylelikle, bulmacalarda ve oyunun genelinde kullanılan fizik motorunun, başarılı bir biçimde işleyeceğini anlıyoruz. Ayrıca bu kadar detaylı hazırlanan bir oyunun varlığı da bizlere umut veriyor.

İşi biraz da abartan oyunun 3D sanat tasarımcısı; bu aletleri icat eden uygarlıkları dahi araştırdığını ifade ediyor. Uygarlıklarla birlikte bronz, taş, odun ve farklı madeni ham maddeleri inceleyen oyun geliştiricisi; hazırlanan her parçanın, mantıklı fiziksel tepkiler vermesi adına bir hayli uğraştığını anlatıyor. Bizler de bu kısa videoda, bahsedilen bulmacaları ve bu bulmacalarda kullanılacak alet ve araçları görme fırsatına erişiyoruz. Oyuna dair daha detaylı bilgilerin ise her videoda olduğu gibi E3 2018 sırasında verileceği bildiriliyor. Videoyu belirttiğimiz gibi haberimizin en alt kısmından seyredebilirsiniz. Shadow of the Tomb Raider, 14 Eylül 2018 tarihinde; PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştirecek.