14 Eylül 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek olan Shadow of the Tomb Raider, yeni Tomb Raider üçlemesinin üçüncü oyunu olmaya hazırlanıyor. Bahsettiğimiz üçlemedeki diğer iki video oyunu Tomb Raider ve Rise of the Tomb Raider, genellikle kolay oldukları için yer yer eleştiri alıyordu. Anlaşılan üçlemenin son oyunu, pek de öyle olmayacak. Bu bilgiyi, oyunun geliştirici ekibinin verdiği bir röportajdan alıyoruz.

Shadow of the Tomb RaiderShadow of the Tomb Raider, diğer oyunlardan farklı olacak gibi

EDGE dergisinin 320. sayısında bir röportajı bulunan Shadow of the Tomb Raider oyununun geliştirici ekibi, bahsettiğimiz röportajda, “Bu oyun, tüm Tomb Raider serisinin en zorlu oyunu olacak. Bu çok önemli çünkü oyunda karşımıza çıkacak olan Lara Croft, deneyimli bir Lara Croft. Oyun daha büyük olacak. Daha zor olacak. Oyunda çözeceğiniz ilk bulmaca bile oldukça zor olacak. Oyundaki kayıt noktaları, birbirinden çok uzakta değil ama bol bol öleceğiniz için kendinizi yeterince kötü hissedeceksiniz.” diyor.

Açıklamalar, “Oyunumuzun içerisindeki ana kötü karakterimiz, aslında kendisine ait bir video oyunu yapılsa, o oyunda ana iyi karakter bile olabilir. O kötü karakterin amaçları, Lara Croft’un amaçları gibi anlamlı. Bu oyun ile Lara Croft’un yapmış olduğu seçimleri, Lara Croft ile birlikte sorgulayacaksınız. Bu tip bir hissi, sadece böyle bir video oyununda verebilirdik.” şeklinde devam ediyor ve sonlanıyor.

Açıklamalara bakacak olursak, Shadow of the Tomb Raider isimli yeni Tomb Raider oyunu, serinin diğer oyunlarından daha farklı ve daha zor olacak. Anladığımız kadarıyla oyunun dünyası daha karanlık olacak ve Lara Croft artık kötü bir insana dönüşecek. Tabii bu kadar olaydan, maceradan sonra doğal.

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster