20 küsur senedir neredeyse her oyunuyla heyecan oluşturmayı başaran Lara Croft ablamız, 2018 senesinde de akıllardan çıkmayacak gibi görünüyor. Bir anlamda efsaneleşen serisinin son oyunu Shadow of the Tomb Raider henüz çıkışını gerçekleştirmese dahi, gelen yeni bilgilerle akıllardan çıkmamaya kararlı gibi duruyor. Oyunun geliştirici ekibi Eidos Montreal tarafından paylaşılan videolar vasıtasıyla aldığımız bu bilgilerde; serinin yeni oyunundaki değişim noktalarını işaret ediliyor. Bizler de geliştirici ekibin söylediklerine kulak verdiğimizde, bambaşka bir Lara Croft macerasıyla karşılaşacağımızı öğrenirken, ne gibi yeniliklerle karşılaşacağımız hakkında bilgi sahibi oluyoruz.

Shadow of the Tomb Raider oyununda, yan karakterlerle daha fazla haşır neşir olacağız

Paylaşılan videoların bir tanesi, oyundaki yan karakter olgusuna odaklanıyor. Oyunun geliştiricilerinden Emilie Guilloux; oyundaki yan karakterlerden ve ana karakter Lara Croft’un yan karakterlerle olan etkileşimlerinden bahsediyor. 2013 yılında çıkışını gerçekleştiren Tomb Raider oyunundaki kişilerden olan Jonah Maiava, videodan anladığımız kadarıyla bu oyunun önemli kişilerinden bir tanesi olacak ve hikayeye etki edecek. Bu durumu videoda bizlere aktaran Emilie Guilloux’a göre; Jonah Maiava, Lara Croft’a daha temelli ve inandırıcı bir yönü ile katkı sağlayacak. Ayrıca ana karakterimiz, çevredeki kişilerle konuşarak bir şeyler keşfedebilecek, yani oyundaki diğer yapay zekalı karakterlerle daha fazla içli dışlı olacak.

Shadow of the Tomb Raider, yan karakterleriyle de ilgi çekecek

Benzer bir diğer videoda ise; oyunun baş yazarı Jill Murray, süresi yettiğince Shadow of the Tomb Raider bünyesindeki hikaye olgusu ve ana karakterin ruh halinden bahsediyor. İzlediğimiz bu ikinci video vasıtasıyla; yeni oyunda Lara Croft’un içsel karmaşa yaşayacağını öğreniyoruz. Ana karakterimizin; bir kahraman mı yoksa bir tehdit mi olduğuna karar vermesi gerekeceğini belirten Jill Murray, diğer videoda olduğu gibi yan karakterlerden Jonah Maiava’nın önemine dikkat çekiyor. Diğer yan karakterlerden Doktor Dominguez için de ana karakteri hayli zorlayacak bir yapıda olduğu belirtiliyor.

Yayımlanan her iki videonun da belirli bir süre sonrasında, henüz anlatılacaklar varken bittiğini görüyoruz. Yine her iki video da bizlere, daha fazla ayrıntı ve oynanış görüntüsü için adres olarak E3 2018’i gösteriyor. Bizler de merakla, etkinlikler sırasında nelerin gösterileceğini bekleyerek, kalan zamanı geçiriyoruz. Hemen hatırlatalım serinin son macerası olacak olan Shadow of the Tomb Raider; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için 14 Eylül 2018 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek.