Başlıkta bir yanlışlık olduğunu düşünüyor olabilirsiniz ama birkaç kere kontrol ederek yazdık. Yani yanlış görmüyorsunuz. Hunharca canavar öldüreceğimiz, gizemli hikayelerin karmaşasıyla dağılmadan, salt eğlence vaat eden video oyunu serisinin son üyesi Serious Sam 4: Planet Badass hakkında, akıl almaz bilgiler geliyor. Topluca saldıran düşmanları, beşerli onarlı biçimde görmek belki bizi şaşırtmayacaktır ama 100 binlerce düşmanın aynı anda üzerimize gelecek olduğunu duymak, açıkçası ağzımızı açık bırakıyor. Oyuna dair yeni bilgileri, haberimizin devamında inceleyebilirsiniz. Bizler de şaşkınlığımızı üzerimizden atlatarak; serinin yeni oyununda bizleri nelerin beklediğini, sizler için yazmayı sürdürelim.

Serious Sam 4: Planet Badass oynarken, ekranda 100 bin düşman aynı anda bulunacak

Serious Sam 4: Planet Badass devasa haritalara sahp olacak

Oyuna dair yeni haberleri, Fandom Wikia internet sitesi vasıtasıyla öğreniyoruz. Burada, oyunla ilgili geniş bilgiler bulunuyor ama biz sizler için en önemlilerini seçerek, kaleme alıyoruz. Dilerseniz buraya tıklayıp, daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz. Bilgiler arasında en ilgi çekeni, giriş kısmında verdik. Yazılanlara göre; oyuncular, oynanış alanında 100 bin civarında düşmanı aynı anda görebilecekler. Bunun nasıl başarılacağını, nasıl bir teknikle gerçekleşeceğini bizler de bilmiyoruz ama zihnimizde tarttığımızda bir hayli çılgınca bir fikir olarak geldiğini inkar edemeyiz.

Öte yandan, serinin hayranları ve Serious Sam 4: Planet Badass oyununu bekleyenlerin merak ettiği bir başka hususun yanıtını aldığımızı da ekleyelim. Oyunda kesinlikle eşli oyuncu modunun bulunacağını da yukarıda belirttiğimiz sitede yazan bilgiler vasıtasıyla öğreniyoruz. Dileyenler, bu çılgın maceraya arkadaşlarıyla birlikte katılabilecekler. Beraberce oynamak demişken; internet sitesindeki oyunun bölüm haritalarıyla olan kısımdan bahsetmeden de geçmeyelim.

Oyun, tek bir açık dünya haritasına sahip olmayacak; yani Serious Sam 4: Planet Badass bir açık dünya FPS oyunu değil ama her bir bölümün harita büyüklüğü devasa olacak. Bu haritalarda yapay zeka karakterleriyle etkileşime geçilebilecek ve bazı yan görevler için haritada uzun geziler yapmak gerekecek. Bölüm haritalarının ne denli büyük olduğunu anlatmak için rakamsal bir veri de paylaşalım. Belirtilenlere göre; bölüm haritalarından bir tanesinin boyutu yaklaşık olarak 130 x 130 kilometrelik bir alanı kaplayacak. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun standart haritasının 8 x 8 kilometre olduğunu söylersek, oyunun bölüm haritalarının boyutu daha net anlaşılacaktır. Belirttiğimiz üzere, daha fazla bilgi edinmek isterseniz, yukarı bölümde verdiğimiz linkten giriş yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster