Serious Sam 4: Planet Badass resmi olarak duyuruldu


Birçok oyuncu tarafından beklenen yeni Serious Sam oyunu, Serious Sam 4: Planet Badass adı altında resmi olarak duyuruldu. Oyunun geliştirici ve dağıtımcı ekibinden, oyun için 1 adet görsel ve 1 adet tanıtıcı video yayımlandı. Bunların haricinde, oyunun ilk temel bilgilerini de öğrendik. En sonda da, oyunun tam duyurusunun E3 2018 sırasında yapılacağını öğrendik. Yani evet, şimdi sizlere sunabileceğimiz öyle onlarca veya yüzlerce bilgi yok. E3 2018 etkinliğini beklemek zorundayız.

Serious Sam 4: Planet Badass

Öncelikle söyleyelim, oyun için yayımlanmış olan ilk ve tek resmi görseli, hemen yukarıda görebiliyorsunuz. Oyun için yayımlanmış olan ilk tanıtıcı videoyu da haberimizin en sonuna ekleyeceğiz. Video için de direkt haberimizin en altına inebilirsiniz. Fakat hemen inmenizi önermiyoruz çünkü sizlere oyun hakkında birkaç temel bilgi vereceğiz.

Oyun için gelen ilk bilgilere göre Serious Sam 4: Planet Badass, tekli oyuncu temelli bir video oyunu olacak. Oyunda hem lokal, hem de internet üzerinden oynanabilen eşli oyunculu bir mod olacak. Bunların haricinde, yine aynı şekilde lokal ve internet üzerinden oynanabilen rekabetçi bir çevrim içi mod da olacak. Ayrıca bu çevrim içi mod, eski zamanlarda bol bol kullandığımız o bölünmüş ekranları da destekleyecek. Yani aynı monitörden veya televizyondan, 2 oyuncu, bölünmüş ekran ile oyunu oynayabilecek. Tek isteğimiz, o ikinci oyuncunun sürekli ekran yapmaması.

Serious Sam 4: Planet Badass, çapraz platform desteği de bulunduracak

Her neyse, oyun için gelen bilgilerin devamına göre Serious Sam 4: Planet Badass, çevrim içi tüm modlarında çapraz oynanışı destekleyecek. Yani, PC üzerindeki bir oyuncu, Xbox One veya PlayStation 4 üzerindeki bir oyuncu ile oynayacak anladığımız kadarıyla. Oyunun geliştirici ekibi bu konu üzerinde bir konsol ismi vermedi. Muhtemelen Sony, bu çapraz oynanış mevzusuna katılmayacaktır. Biz sadece örnek olması adına PlayStation 4 dedik. Ayrıca bu özellik demek oluyor ki, oyun konsollarda muhtemelen 60 FPS olacak. Son olarak da Serious Sam 4: Planet Badass içerisinde bir bölüm editörü olacağını öğrendik. Yani oyuncular, bu editörü kullanarak kendi bölümlerini yapabilecek ve topluluk ile paylaşabilecek. Bu da demek oluyor ki, oyunun Steam sürümü muhtemelen Steam Atölyesi desteği sunacak.