Daha önce karşımıza Dark Souls ve Bloodborne gibi video oyunları ile çıkan From Software, sürpriz bir şekilde Microsoft ve Xbox ekiplerinin E3 2018 sunumuna katıldı. Ekip, bu sunum sırasında yeni oyunlarını da duyurmayı ihmal etmedi. Yapılan açıklamalara göre bu video oyununun adı Sekiro: Shadows Die Twice olacak. Activision tarafından dağıtımcılığı sağlanacak olan bu video oyunu, oyuncuların karşısına 2019 senesinde çıkacak.

Sekiro: Shadows Die Twice

İşte Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice ile anlıyoruz ki From Software ekibi, klasik Dark Souls mantığından bayağı uzaklaşmak istemiş. Çünkü oyun için yayımlanan duyuru videosuna baktığımız zaman, Bloodborne oyunundan bile daha hızlı bir şekilde işleyen aksiyon görüyoruz. Ayrıca oyunda platform ögeleri de bulunuyor ki bu durum, From Software ekibi için bir ilk sayılır. Ekibin önceki oyunlarında böyle bir şey bulunmuyordu.

Yapılan açıklamalara göre bu oyun TPS tipinde olacak ve oyuncular, bir aksiyon-macera havası tadacak. Ayrıca oyunda, keşif de büyük bir önem taşıyacak. Çünkü oyuncular, bu oyunda yapacağı keşifler ile yeni karakterler ile tanışıp, gizli bölüm sonu canavarları ile savaşabilecekler. Yeni eşyaları söylemiyoruz bile. Son olarak belirtelim, oyunda RYO ögeleri de bulunacak.

Eğer dilerseniz hemen aşağıdan bahsetmiş olduğumuz video oyunu için yayımlanan ilk videoya sizler de göz atabilirsiniz ve ardından oyun ve video hakkındaki yorumlarınızı, bizlere sunabilirsiniz. From Software ekibinin böyle bir yol izliyor olması açıkçası bizleri şaşırttı. Sizlerde de aynı şaşkınlık bulunuyor mu?

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster