20 Mart 2018 tarihinde Windows 10 bilgisayarlar ve Xbox One konsol ailesi için çıkışını gerçekleştiren Sea Of Thieves, oyun dünyasını karıştırmıştı. Birçok oyuncu tarafından yetersiz bulunan, birçok başka oyuncu tarafından da oldukça başarılı bulunan bu video oyunu, her şeye rağmen başarılı bir çıkış gerçekleştirmişti. Bugün ise SuperData ekibi, bu oyun için yeni istatistikler yayımladı. Bu istatistiklere göre oyunun kitlesinin yarısı eksildi. Bunun sebebi ise Xbox Game Pass.

Sea of Thieves

Nereye gitti o Sea Of Thieves oyuncuları?

Bildiğiniz üzere Sea Of Thieves çıkışını gerçekleştirdiği zaman Xbox Game Pass sistemine de dahil edilmişti. Oyuncular, 14 günlük deneme Xbox Game Pass aboneliği ile bu oynayabiliyordu. İşte şimdiki raporlara bakacak olursak, deneme süreci biten oyuncular, Sea Of Thieves için aboneliklerini yenilemedi. Ekibin raporlarına göre, oyunun ilk ayında 1.7 milyon Xbox One oyuncusu, 283 bin adet de PC oyuncusu bu oyunu oynuyordu. Bu oyuncu sayısının yarısı, oyunu Xbox Game Pass üzerinden elde etmişti. Xbox Game Pass sistemindeki deneme süreci biten oyuncuların neredeyse tamamı da bu aboneliklerini yenilemedi.

SuperData ekibi, bu durum yüzünden oyunun geleceğinin pek parlak olmadığını düşünüyor. Çünkü bir video oyununun, kendi kitlesinin yarısını kaybetmesi pek sağlıklı bir durum değil. Tabii bu Sea Of Thieves oyununu LawBreakers seviyesine kadar düşürmüyor. Zaten NPD ekibinin raporlarına göre bahsetmiş olduğumuz oyun yeterli bir seviyede çıkış yapmıştı ve piyasadaki hayatını da oldukça yeterli bir şekilde sürdürüyordu. Oyunun geliştirici ekibi de, oyunu en iyi hale getirebilmek için her hafta çalışıyor. Bakalım gelecekte neler olacak?

Etiketler: