Sea of Thieves, merakla beklenen oyunlardan bir tanesi idi ama ne yazık ki oyunun geliştirici ekibi Rare, oyuncuları hayal kırıklığına uğratmıştı. Oyun, oyuncuların beklentilerini karşılayamamıştı. Biz ise oyunu sevdik ve günümüzde bile oynuyoruz ama genel olarak oyuncular memnun değil. Tabii durum böyle olunca, oyunun başarısız bir şekilde satış yaptığını düşünebilirsiniz. Fakat yeni açıklamalara göre bu video oyunu 3 aylık hedefine sadece 1 günde ulaştı. Bu başarıda ise Xbox Game Pass sisteminin rolünün çok büyük olduğu açıklandı.

Sea of Thieves

Sea of Thieves, beklentilerin çok üzerinde

Bahsetmiş olduğumuz video oyununun yapımcısı olan Joe Neate, USGamer ekibi ile bir röportaj gerçekleştirdi ve haberimizde size ilettiğimiz bilgi de bu sırada verildi zaten. Joe Neate, ekibin kendi içerisinde koyduğu 3 aylık satış başarısının sadece 1 günde ulaşıldığını söyledi. Tabii bu oyunu herkes 60 Dolar verip, satın almamıştı; oyunun Xbox Game Pass sürümü bu satışlarda çok önemli bir rol oynamıştı.

Joe Neate bu konuda, “Planladığımız tüm satış başarılarını sadece 1 günde geçtik. Hatta, Haziran 2018 sonunda ulaşmak istediğimiz bir satış başarısı vardı; bu başarıya bile ilk günden ulaşabildik. Bu başarıda Xbox Game Pass sisteminin de önemli bir rolü var ve bu çok güzel bir şey. Çünkü oyunumuz, bu sistem ile çıktığı gün verilen ilk video oyunu idi. Genelde bir şeylerde ilk olmak istemezsiniz ama bu sefer ilk olmak, bizlere olumlu geldi.” dedi tam olarak.

Sea of Thieves ekibinin koyduğu hedefleri ne yazık ki bilemiyoruz ama bu video oyunu çıktığı hafta 2 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Yani, ekibin Haziran 2018 sonuna kadar muhtemelen 2 milyon civarı oyuncu kazanma hedefi bulunuyordu. Bize soracak olursanız, bir birinci parti oyunu için bu hedef biraz düşük, ama biraz, yine de kendilerini tebrik etmek lazım.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster