Muhtemelen E3 2018 sırasında açıklanacak olan yeni Superman oyununa dair ilk görselin geldiğini söyleyebiliriz. Kesin bir bilgi olmamakla birlikte, sızıntı olarak ele geçen görselde, Rocksteady Studios bu hamlenin doğru olup olmadığını belirttiğimiz üzere öğreneceğiz ama bu sızıntı haberinin bile, heyecan oluşturmayı başardığını rahatlıkla söyleyebiliyoruz. Yayımlanan görselle birlikte oyuna dair temel bilgilerin de verildiğini söylemeden geçmeyelim. Hatta yine kesin bilgi olmamakla birlikte, oyunun duyurusunun ne zaman ve nerede yapılacağı bilgilerinin paylaşıldığını ekleyelim. Genel hatlarıyla içeriğimizde bulunanları özetledikten sonra, dilerseniz konuyla ilgili detaylara geçelim.

Rocksteady Studios tarafından geliştirilen Superman oyununun posteri sızdırıldı

Yeni Superman oyunu E3 2018 sırasında duyurulabilir

Kısaca süreçten bahsederek haberin ne ifade ettiğini anlamaya çalışalım isterseniz. Geliştirdikleri Batman: Arkham serisiyle oldukça büyük beğeni elde eden Rocksteady Studios, bir sonraki oyunu için hummalı bir biçimde çalışmayı sürdürüyordu. Batman: Arkham serisine ait oyunlar; özellikle dövüş mekanikleriyle, pek çok video oyununa örnek olmuş ve olmaya da devam etmekteydi. İşte bu aksiyon oyunu serisinin sona ermesiyle birlikte geliştirici ekibin ileride yapacakları merak konusuyken, ekipten iddialı açıklamalar geliyordu.

Bu açıklamalara bakıldığında yeni oyunun da temasının süper kahramanlar olacağı izlenimi ediniliyor, hatta Superman ismi, her zaman bir adım öne çıkıyordu. Bu süreçte yüzüldü yüzüldü kuyruğuna gelindi ve E3 2018 sırasında, sır gibi saklanan oyunla ilgili bir duyurunun yapılması beklenmeye başlandı. İşte bu bekleyiş sürecinin son günlerinde de elimize bir sızıntı görseli görüyoruz. Sızıntının, 4chan isimli forum sitesi tarafından paylaşıldığını da hatırlatalım.

Sızıntıyı gerçekleştiren 4chan isimli forum sitesinin posterini paylaştığı Superman oyununda, diğer DC Comics karakterlerinin de yer alacağı belirtiliyor. Ayrıca Rocksteady Studios tarafından geliştirilen yeni oyunun, tekli oyunculu bir video oyunu olduğunu söyleyen 4chan; yeni Superman oyununun duyurusunun E3 2018 sırasındaki Xbox sunumu sırasında duyurulacağını, oyundaki ana kötü adamın ise Brainiac olacağını ifade ediyor. Tabii bu söylentilerin doğru olup olmadığını bilemiyoruz ama kısa süre sonra duyuruların geleceğini bekleniyor. Belirtildiği üzere E3 2018 sırasında, belki de sızıntı haberinde yer aldığı gibi Xbox sunumu sırasında, merak edilen oyunun duyurusuyla karşılaşacağız.