Daha önce karşımıza Batman: Arkham Knight, Batman: Arkham City, Batman: Arkham Asylum, Urban Chaos: Riot Response ve Batman: Arkham VR oyunları ile çıkmış olan Rocksteady Studios, uzun süredir sessiz. Bu ekip oldukça sessiz ama etraflarındaki söylentiler hiçbir şekilde susmuyor. Yaklaşık birkaç senedir, bu ekibin bir süper kahraman oyunu geliştirdiğini ve bu oyunun bir Batman yapıtı olmadığını biliyoruz. Hatta geçmişte, bu yapıtın bir Superman oyunu olacağı da söylenmişti. İşte bugün de ortaya o Superman oyunu hakkında yeni söylentiler atıldı. Bu söylentiler haricinde, bir diğer söylentiye göre ise Rocksteady Studios sadece bir Superman oyunu geliştirmiyor. Ortada bir de Justice League oyunu var!

Superman

Superman, ekibin bir önceki oyunundan 3 kat daha büyük olacak

4Chan üzerinde ortaya çıkan, pek de güvenilir olmayan bir içeriğe göre bahsetmiş olduğumuz Superman oyunu, Unreal Engine 4 ile Rocksteady Studios ekibi tarafından geliştiriliyor. Söylentilere göre bu video oyunu, açık dünya temelli bir yapıt olacak ve oyun Metropolis içerisinde geçecek. Metropolis, geliştirici ekip tarafından bugüne kadar hazırlanmış en büyük ve en dolu açık dünya olacak. Metropolis, söylentilere göre Batman: Arkham Knight oyununun haritasından 3 kat daha büyük olacak ve daha çok bina içerecek.

Söylentilerin devamına göre bu oyunda kontrolünü alacağımız süper kahramanın güçleri, Superman: The Animated Series seviyesinde olacak. Yani, hepimizin bildiği o tarif edilemez güçteki kahramanı kontrol edemeyeceğiz, daha güçsüz olacağız. Kontrol edemeyeceğimiz bir başka karakter ise Clark Kent olacak. Ayrıca oyundaki baş düşmanımız da yine söylentilere göre Brainiac olacak. Tabii oyunda kötü kahraman olarak sadece de Brainiac bulunmayacaktır.

Arkhamverse içerisinde geçeceği söylenen bu süper kahraman oyunu, Batman: Arkham Knight oyunundaki gibi yarı seviyede yıkılabilir çevre detaylarına sahip olacak. Ayrıca oyuncular, dövüşlerin yerde veya havada geçebileceği bir dövüş sistemi ile karşılaşacaklar. 4Chan kullanıcısı bu konuda Dragon Ball Z oyununu örnek gösteriyor.

Söylentilerin şimdi yavaş yavaş sonlarına geliyoruz. Son söylentilere göre bahsetmiş olduğumuz bu Superman oyunu, E3 2018 etkinliğinden 1 veya 2 hafta önce çok kısa bir video ile gösterilecek. Oyunun ana tanıtımı ise klasik bir şekilde E3 2018 sırasında gerçekleştirilecek. Bu etkinlik sırasında oyun için oynanış videosu görebileceğiz. Son olarak Rocksteady Studios, bu oyunun yanında başka bir süper kahraman oyunu daha yapıyor ve bu oyun da Justice League ile alakalı. Yalnız Justice League oyunu henüz çok erken bir aşamada çünkü ekip öncelikle Superman oyununu aradan çıkartmak istiyor. En azından söylentiler bu yönde gelişiyor.