Daha önce Batman: Arkham serisi ile karşımıza çıkmış olan Rocksteady Studios, şu sıralar yeni bir video oyunu üzerinde çalışıyor. Tabii bu oyunun ne olduğu resmi olarak bilinmiyor. Yine de geçmiş söylentilere bakacak olursak, bu ekip AAA seviyesinde, açık dünya temelli bir Superman oyunu yapıyor. Bugün ortaya çıkan bir bilgiye göreyse bu oyun, çevrim içi servis ögelerine sahip olacak.

Rocksteady Studios

Rocksteady Studios ilk defa böyle bir adım atacak

Bahsettiğimiz bilgileri direkt olarak Warner Bros. Interactive Entertainment için çalışan bir insanın LinkedIn profilinden alıyoruz. Bu profile göre Warner Bros. Interactive Entertainment için çalışan ürün müdürü, şu an Rocksteady Studios ekibinin AAA seviyesindeki bir video oyunu üzerinde çalışıyor. Bu çalışma da çevrim içi servis ögelerinden geçiyor.

Henüz duyurulmamış AAA oyunu projesinde çalışan ürün müdürü, daha önce Injustice 2 ve Middle-earth: Shadow of War projelerinde de yer almıştı. Çalışan, bu projelerden toplamda 14 milyon dolar kazanç sağlatabilmişti Warner Bros. Interactive Entertainment ekibine. Daha da detaylandırmak gerekirse, Injustice 2 isimli video oyunu sadece çevrim içi servis ögelerinden 5 milyon dolar, Middle-earth: Shadow of War ise yine aynı ögelerden 8 milyon dolar kazanç elde etti. Hepsi de bahsettiğimiz ürün müdürü sayesinde oldu.

Şimdi ise bu ürün müdürü, Rocksteady Studios ekibinin muhtemel Superman oyunu üzerinde aynı işi yapıyor. Injustice 2 ve Middle-earth: Shadow of War isimli video oyunları, çevrim içi servis ögeleri ile pek sevilmemişti ama oyunlar temelinde gayet başarılı idi. Bu yüzden ortaya çok sorun çıkmamıştı ama umuyoruz ki Warner Bros. Interactive Entertainment, bahsettiğimiz iki video oyunundan dersini çıkartmıştır ve yeni oyunda durumlar biraz daha farklı olur.

Etiketler: