Şimdiye kadar geliştirdikleri; Max Payne, Alan Wake, Quantum Break gibi video oyunlarla adından saygıyla söz ettiren Remedy Entertainment ekibinden ilginç itiraflar geldi. E3 2018 sırasında, saydığımız önemli markalara ait bir devam oyunu beklenirken, sürpriz bir şekilde Control isimli yeni oyunu geliştirdiklerini duyuran ekibin aklının, oyuncular gibi eski oyunlarında kaldığı görülüyor. Özellikle korku ve aksiyon temasını, oyuncuların iliklerine kadar işleten başarılı yapım Alan Wake, geliştirici ekip tarafından da hasretle bekleniyor ama ellerinde Control gibi önemli bir çalışma var. Dilerseniz, ekibin yeni projeleri ve eski oyunlarına bakışıyla ilgili sözlerinin sarf edildiği röportajın detaylarına, haberimizin ilerleyen kısımlarında göz atalım.

Remedy Entertainment ekibi de yeni bir Alan Wake oyunu görmek istiyor

Remedy Entertainment ekibi, Alan Wake karakterine hasret

Video oyunu basınının önemli üyelerinden Dualshockers, E3 2018 sırasında duyurusu yapılan Control isimli oyunla ilgili bilgiler almak üzere Remedy Entertainment ekibinin kapısını çaldı. Geliştirici ekibin önemli isimlerinden Mikael Kasurinen ile görülen Dualshockers; hem yeni projeleri, hem de geçmişte geliştirdikleri oyunlarla ilgili önemli yanıtlar aldı. Bunlardan en ilgi çekici kısmıysa, oyuncuların da beklediği gibi yeni bir Alan Wake veya başka bir eski oyunun devamının neden gelmediğine yönelik olan yanıtlardı.

Alan Wake markasına hala sahip olduklarını dile getiren Mikael Kasurinen; bu oyun markasının kendileri için çok değerli olduğunu, markayı çok sevdiklerini ve yeni bir Alan Wake oyunu geliştirmeyi ekip olarak çok istediklerini ifade etti. İlerleyen zamanlarda bir Alan Wake oyunuyla, video oyunu dünyasının karşısına çıkacaklarını ima eden Mikael Kasurinen; konuyla ilgili henüz daha fazla konuşamayacağını, ekibin tamamının ünlü markayı yeniden hayata geçirmeyi çok istediklerini belirtti. Bu sözlerden de eldeki işlerin bitirildiği takdirde; geliştirici ekibin, eski video oyunu markaları için çalışmayı çok istedikleri sonucunu çıkarabiliyoruz.

Hemen hatırlatalım; bu sözlerden sonra sürpriz bir Alan Wake duyurusu beklemek anlamsız olur. Çünkü, Remedy Entertainment ekibi; tüm gücüyle yeni projeleri Control oyununa odaklanmış durumdalar. 2019 senesi içerisinde; PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıkışını gerçekleştirmesi planlanan yeni aksiyon oyununun geliştirilme süreci tamamlanırsa, umutlar yeniden yeşerecektir. Hiç değilse, ufukta bir yerlerde eski markaları görmüş olduğumuzu belirterek sözlerimize son verelim.

Yazar Hakkında

Emrah Subaşı

Yazar

Bir roman yazarı ve iki çocuk babası. Hayattaki en büyük hobilerinden bir tanesi video oyunları ve onlarla ilgili çalışmayı çok seviyor.

Tüm yazıları göster