Max Payne serisini bizlerle buluşturan, Alan Wake ile korkutarak ağızları açık bırakan geliştirici ekip Remedy Entertainment, meraklı bekleyişe E3 2018 ile son verecek gibi görünüyor. Uzun süredir geliştirildiği bilinen ve Project 7 kod adıyla anılan oyunun, artık gerçek ismini öğrenmemize az kaldığına dair haberler gelmeye başladı. Alınana bilgilere göre yeni oyunun türü, tahmini çıkış tarihi gibi özellikler belli olurken, tüm soruların yanıtları için E3 2018 adres olarak gösteriliyor. Arzu ederseniz, beraberce ne gibi bilgilere sahip olduğumuzu ve bizleri nelerin beklediği gibi soruların yanıtlarını ararken, ekibin yeni yayıncısından da bahsedelim.

Remedy Entertainment, yeni video oyununu E3 2018'de açıklayacak

Remedy Entertainment ekibinin, adı saygıyla anılan yapımlarının yanında, son oyunuyla bekleneni karşılayamadığının altını çizelim. 5 Nisan 2016 tarihinde çıkışını gerçekleştiren ve yalnızca Xbox One ve Windows 10 platformları için oynanabilir olan Quantum Break oyunu sonrasında bazı değişikliklere gidildi. Bu bilgiyi vermemizin sebebi ise, beklenen başarının gelmeyişi sonrasında, büyük bir anlaşmada sona gelindiğini belirtmek istememiz. Geliştirici ekip; son video oyunlarında birlikte çalıştığı Microsoft ile ayrı yol izleme kararı aldı. Yani Project 7 diye tabir edilen video oyunu, Microsoft şirketi için özel olarak yapılacak bir video oyunu olmayacak.

Remedy Entertainment tarafından geliştirlen oyunun yayımcısı 505 Games olacak

Bununla birlikte; E3 2018 sırasında tanıtımının gerçekleşeceği belirtilen oyunun dağıtıcılığının, 505 Games tarafından üstlenileceği bilgisini alıyoruz. Yeni oyunun tek bir platforma çıkmayacağı, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geleceği de edinilen diğer bilgiler arasında bulunuyor. Ayrıca Project 7 olarak tabir edilen yeni oyunun, 2019 senesi içerisinde çıkışını yapacağı söyleniyor. Oyunun türü olarak; alınan bilgiler ışığında sinematik unsurların ön plana çıktığı bir aksiyon oyununun geliştirildiğini belirtebiliriz. Ayrıca oyunun; geliştirici ekibin diğer ses getiren oyunlarında olduğu gibi, üçüncü kişi kamera açısına sahip olacağı bilgisinin bulunduğunu da ekleyelim.

Uzun süredir video oyunları dünyasına kaliteli yapımlar kazandıran Remedy Entertainment, Microsoft ortaklığından ayrılarak farklı bir denemenin peşinde olduğunu belirttik. Tabii bu ayrılışın olumlu ve olumsuz etkileri illa ki görülecektir. Yeni oyunun, duyurusuyla birlikte video oyunları dünyasını heyecanlandıracağını tahmin etmekle birlikte, beğeni kazanıp kazanmayacağı, ancak çıkışını gerçekleştirdikten sonra anlaşılacaktır.

Etiketler:

,