Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, ilerleyen zamanlarda oynaması ücretsiz bir yapım haline gelebilir

Bu arada, Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint için gelecek olan Immersive modu güncellemesi ertelendi.

Çıkışını 1 Aralık 2015 tarihinde gerçekleştiren ve aradan geçen uzun süreye karşın popülerliğini her geçen gün arttıran bir yapımla ilgili ilginç bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz. Ubisoft şirketinin bünyesinde olan Tom Clancy’s Rainbow Six Siege isimli yapımın geliştirici ekibinden bazı ilgi çekici açıklamalar geldi.

Bahsettiğimiz yapımın geliştirici ekibi, bu yapımın ücretsiz olarak sunulmasını istiyor fakat bunu yapmak sanıldığı kadar basit değil. Ayrıca bu yapımdaki tekli oyunculu olarak oynamak isteyenlerin eşleşmelerine dair bazı düzenlemelerin yapıldığını haber yazımızda sizlere aktaracağız. Öte yandan, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oyunuyla ilgili bir erteleme kararının detaylarını da haber yazımızda bulabilirsiniz.  

Rainbow Six Siege, oynaması ücretsiz bir yapım haline gelebilir

Rainbow Six Siege, tekli oyuncularla ilgili bir çalışma yapıyor

Geçtiğimiz günlerde, haberimize konu olan yapımın oyun direktörü olan Leroy Athanassoff, PC Gamer ekibine bazı açıklamalarda bulundu. Geliştirici ekip olarak bu yapımı oynaması ücretsiz olarak sunulmasını istediklerini belirten Leroy Athanassoff; bunun sanıldığı kadar kolay olmadığını, öncelikle çözülmesi gereken bazı durumların olduğunu söyledi.

Bu önemli isme göre iyi ve başarılı bir ücretsiz oyun olmak için bazı özelliklere ihtiyaç duyuluyor. Öncelikle, deneyimli oyuncuların yeni hesap açarak deneyimsiz oyuncularla eşleşmesinin engellenmesinin gerektiği Leroy Athanassoff tarafından ifade ediliyor. Ücretli bir yapımda bu durumun önüne geçilmesi daha kolay olduğunu belirten Leroy Athanassoff, herkes tarafından açılabilen hesapların kontrolünün bir sisteme oturtulması gerektiğine işaret ediyor.

Ayrıca, benzer şekilde Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyunundaki tekli oyuncularla ilgili bir durumdan bahsedildiğini de sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu yapıma tek olarak giren ve diğer tekli oyuncularla aynı takımlara alınmayan oyuncularla ilgili olarak, geliştirici ekip tarafından bazı çalışmaların yapıldığı ifade edildi. Bu yapıma tekli olarak girerseniz, diğer ekiplerin bir parçası olunuyordu.

Ubisoft tarafından gelen bu oyuna dair bir planı sizlere aktararak haberimize devam edelim. Renk körü rahatsızlığı olan pek çok oyuncunun uyarısını dikkate alan Ubisoft tarafı, bu konuda bazı adımlar atmaya karar verdi. Özellikle, lazer ışınlarının seçilememesi gibi durumlarda sorun yaşayan oyuncuların isteklerini dikkate alan geliştirici ekip tarafından, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oyununa bir renk körü modunun eklenmesine dair çalışmaların yapıldığı ifade edildi.

Öte yandan, Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint oyunu için gelecek olan Immersive modu güncellemesinin ertelendiğini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Öncesinde Şubat 2020 içerisinde geleceği söylenen bu modun 2020 senesinin bahar aylarında geleceği ifade edildi. Bu ertelemenin sebebi olarak ise bahsi geçen oyun modunun beklenenden daha karmaşık olduğu, düzenlenme ve testler için daha fazla zamana gerek duyulduğu bilgisi verildi.

Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x