Mavi Kol, gönüllü yazarlar arıyor. Detaylar için lütfen buraya tıklayın.

Tom Clancy’s Rainbow Six Siege içerisinde hakaret edenler direkt olarak banlanıyor

Hakaret etmek genel olarak pek iyi bir şey sayılmaz ama özellikle video oyunlarında zaman zaman sinirlerimiz bozulabiliyor ve hakaret edebiliyoruz. İşte artık Tom Clancy’s Rainbow Six Siege oynarken sinirlerinizin bozulmaması gerekiyor çünkü yeni raporlara göre, bahsettiğimiz video oyununda hakaret eden kullanıcılar, otomatik olarak oyundan banlanıyor.

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege oynarken kendinize hakim olmanız gerekiyor

Tabii ki en küçük hakarette bile banlanmıyorsunuz. Ubisoft, oyuna getirdiği yeni bir sistemde sadece insanların ırkına veya cinsel tercihlerine yönelik hakaret eden oyuncuları, oyundan uzaklaştırıyor. Bu sistem öncelikle hakaret eden oyuncuyu, oyundan çıkartıyor; sonrasında ise bir süreliğine oyuncu, oyundan banlanıyor. Oyuncular, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege içerisinden çok kısa bir süreliğine banlanıyor ve bizler bunu pek yeterli bulmadık.

Raporlara göre, eğer bir oyuncu ilk kez hakaret yüzünden oyundan atıldıysa, 27 dakikalık bir ban görüyor. İkinci hakarette ise bu yasak 1 saate çıkıyor. Üçüncü hakarette ise 2 saatlik bir yasak karşımıza çıkıyor. Ayrıca, üçüncü yasak ile birlikte Ubisoft, direkt olarak sizin hesabınızı incelemeye başlıyor ve eğer hesabınız, kapatılmaya uygunsa, oyundan tamamen banlanıyorsunuz. Eğer hesabınız affedilir seviyede ise sonsuza dek banlanmıyorsunuz tabii ki.

Ubisoft, birkaç aydır bu tip hakaret ve küfür sorunları ile uğraşıyordu. Ekibin amacı, kendi topluluğunu daha sağlıklı bir hale getirmekti. Anlaşılan o ki, bu geçici oyundan uzaklaştırma sistemi de ekibin yeni sistemlerinden bir tanesi. Açıkçası, böyle bir sistemin oyuncuları durdurabileceğini pek sanmıyoruz. Tabii ki kalıcı uzaklaştırma çok etkili bir şey ama ondan öncesinde oyuncu zaten edeceği küfrü etmiş oluyor. Bize soracak olursanız, Ubisoft çok ağır küfürlerde veya hakaretlerde kalıcı uzaklaştırmaya gitmeli idi. Uyarılar ise günlük, haftalık ve/veya aylık uzaklaştırmalar şeklinde olmalıydı.

Kurucu
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır Arası Geri Bildirimler
Tüm yorumlara bak.
0
Yorumlarınızı merakla bekliyoruz. x
()
x