E3 2018 sırasında tekrar karşımıza çıkan RAGE 2, bu gösterim sonrasında yeni bilgilerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Oyunun geliştirici ekibi; hem E3 2018 sırasında, hem de E3 2018 sonrasında bazı röportajlar gerçekleştirdi ve bu röportajlar sırasında da oyun hakkında yeni bilgiler elde edildi. Mesela bu bilgilerin bazılarına göre RAGE 2, standart konsollarda 30 FPS olarak çalışacak. Eğer Xbox One X veya PlayStation 4 Pro sahibi iseniz, 60 FPS olarak oyunu oynayabileceksiniz.

RAGE 2

RAGE 2 hakkında daha fazla bilgi var elimizde

Dilerseniz şimdi elimizde olan diğer bilgilerden bahsedelim. Zaten oyunun performansından bahsedelim. Yapılan açıklamaların devamına göre bu oyun, Apex Engine isimli oyun motoru ile geliştiriliyor. Bu oyun motoru ile daha önce Just Cause 3 ve daha fazlası geliştirilmişti. Ayrıca, Avalanche Studios ekibi, bu oyunun ana stüdyosu. Avalanche Studios zaten bahsettiğimiz oyun motorunun da sahibi.

Yapılan açıklamaların devamına göre şu an bu video oyununda sadece senaryo modu bulunuyor ve bu mod sadece tek kişilik oynanabiliyor. Fakat bu senaryo modunun yanına gelecekte çoklu oyuncu modu veya eşli oyuncu modu gelebilir. Yine de ortada kesin bir bilgi yok. Bu oyunda sadece senaryo modunun olmasının sebebi ise öncelikle oyunun çok büyük olması, diğer sebebi ise Avalanche Studios ekibinin ilk defa böyle bir proje üzerinde çalışıyor olması.

Tüm bunların haricinde, yapılan açıklamalara göre RAGE 2 içerisinde yüzlerce saatlik içerik olacak. Şimdilik belli değil ama oyundaki ana karakterimizin cinsiyeti değişebilir olabilir ayrıca cinsiyet ne olursa olsun, karakterimiz sessiz olmayacak. Ayrıca oyunda kıyafetlerimizi ve silahlarımızı özelleştirebileceğiz. Oyunda eşya üretme sistemi de olacak ve ilk oyunun ana karakteri de bu yapıt içerisinde olmayacak.

Son olarak, bu video oyunu çevrim içi bir servis olacak. Yani oyun, sürekli olarak içeriklerle ve etkinliklerle desteklenecek. Ubisoft ekibinin Far Cry 5 ile yaptığı gibi olabilir. Yine de bu işlemin nasıl olacağı hakkına bir bilgi yok.

Etiketler:

Yazar Hakkında

Kaan Gezer

Kurucu

Video oyunlarını ve müzik bestelemeyi seven bir kişi.

Tüm yazıları göster