PlayerUnknown’s Battlegrounds isimli video oyunu için yepyeni bir harita, dev gibi bir güncelleme ile geliyor. Oyunun geliştirici ekibi de oyuncuları bu güncellemeye hazırlayabilmek adına, bahsettiğimiz Sanhok güncellemesini erkenden indirmeye başladı. Yani, önümüzdeki 24 saat boyunca PUBG oyuncuları bu güncellemeyi indirebilecek ve sunucular açıldığında da hemen, herkes aynı oyunu oynamaya başlayabilecek. Yapılan açıklamalara göre bu güncellemenin boyutu 13 GB olacak.

PUBG

PUBG ekibi, Sanhok hakkında bazı istatistikler de sundu

Bahsetmiş olduğumuz Sanhok haritası uzun bir zamandır oyunun test sunucularında idi ve oyuncular bu haritanın beta sürecini deneyimleyebiliyordu. Geliştirici ekip ise bu haritanın resmi çıkışını kutlayabilmek adına Sanhok haritasının bazı istatistiklerini yayımladı. Bu istatistikleri sizler de hemen yukarıdaki görselden görebiliyorsunuz. Dilerseniz bir de biz özetleyelim bu istatistikleri.

Sizlerin de görebileceği istatistiklere göre oyuncular genelde bu haritanın Ruins bölgesine iniş gerçekleştirmiş. Bu bölgeden kaç kişi sağ çık, bilemiyoruz ama oyundaki 99 kişiyi de alt edip, son hayatta kalan 410 bin oyuncu olmuş bu haritada. PUBG oyuncuları bu haritada en fazla M416, AKM ve SCAR-L gibi silahları kullanmış bahsettiğimiz düşmanları öldürürken. Dilerseniz tüm istatistiklere yukarıdaki görselden sizler de göz atabilirsiniz.

Tabii ki PlayerUnknown’s Battlegrounds hakkında vereceğimiz yeni haberler, bu kadarı ile sınırlı da değil. Oyunun geliştirici ekibi, Steam üzerinden yaptığı bir açıklamada 2 yeni kıyafet parçası duyurdu ve bu parçalar, oyunun Sanhok güncellemesinin çıkış etkinliği ile oyuna geliyor. Yapılan açıklamalara göre her oyuncu, belli Event Pass görevlerini tamamlayarak, 2 adet kalıcı kıyafet parçasının sahibi olabilecek. Bu görevleri yapmak için Event Pass ögesini satın alma zorunluluğunuz da bulunmayacak.