PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun geliştirici ekibi, Steam üzerinden yeni bir duyuru gerçekleştirdi. Bu duyuru ile birlikte de oyunun PC sürümü için Event Pass duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre oyuncular, PUBG içerisinde bu Event Pass sistemini kullanarak ödülleri daha farklı yollarla açabilecek. Eğer dilerseniz bu sistemin detaylarına, yazımızın devamından sizler de göz atabilirsiniz.

PUBG

PUBG, Event Pass ile daha farklı bir hal alıyor

Yapılan açıklamalara göre Sanhok haritasının oyuna eklendiği gün oyuncuların karşısına çıkacak olan Event Pass, oyuna takip edilebilir ve ilerlenebilir bir gelişme sistemi sunacak. Oyuncular, oyun içerisinde bulunan içerikleri bu yolla açabilecek. Sistem içerisinde hem Event Pass seviyenizi yükselterek, hem de belli başlı görevleri yaparak yeni hediyelerin sahibi olabileceksiniz. Yani, Fortnite: Battle Royale içerisinde bulunan Battle Pass sistemi gibi bir şey var karşımızda. PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri, Epic Games’i mahkemeye vermişti değil mi? Güzel hareket…

Dediğimiz gibi Sanhok haritasının çıkışı ile birlikte oyunculara sunulacak olan bu sistem, ilk sezonunu 4 hafta boyunca yaşatacak oyunculara. Oyuncular, bu süre boyunca Sanhok temalı eşyaların sahibi olabilecek sistemi kullanarak. Bu sistem ile oyuncular hem günlük, hem de haftalık görevler ile karşılaşabilecekler. Yalnız bu sistemden kazandığınız ödüller, Steam Pazarı içerisinde satılabilir veya takas edilebilir olmayacak. Size verilen, sizde kalacak yani.

Son olarak, Event Pass sisteminde ilerledikçe, rastgele bir şekilde oyuncular önemli bir hediyenin sahibi olabilecek. Bu hediye, oyuncuların PUBG içerisinde ismini değiştirmesini sağlayacak. Tabii bu hediye oldukça nadir olacak ve kimlere çıkacak, hangi oranla çıkacak, şu an ne yazık ki bilemiyoruz.